Škótsky BrewDog pripravuje prvý pivný let

BrewDog, pivovar, škótsky pivovar

Škótsky pivovar BrewDog opäť prekvapuje. Nekonvenčný producent zlatistého moku pripravuje ďalšiu akciu, ktorá sa za zaradí medzi netradičné. Na budúci rok si prenajme Boeing 767, aby na pár dní vytvoril leteckú „spoločnosť“ BrewDog Airline.

Poďakovanie podporovateľom

Kroky škótskeho pivovaru sú ukážkou toho, ako sa má robiť marketing. Jedným z nich je aj pripravovaný let, ktorý má spojiť Spojené kráľovstvo a USA. Nie je to náhoda. Práve v týchto dvoch štátoch má BrewDog pivovary a týmto letom chce poďakovať podporovateľom i akcionárom, ktorých majitelia volajú pojmom „Equity Punks“.

„Oni sú krvou našej spoločnosti. Oni sú dôvodom, prečo sme tam, kde sme. Preto sme im naveky vďačný,“ píšu majitelia pivovaru na svojej stránke. Ako poďakovanie ich zoberú do Ohia, aby im ukázali nový pivovar aj prvý pivovarnícky hotel na svete.

Let sa uskutoční 21. februára budúceho roka z londýnskeho letiska Stansted do Columbusu v Ohiu. Pivovarníci pritom upozorňujú, že určite nepôjde o nudný let. Naopak, cesta prekoná hneď niekoľko rekordov. „Na palube sa uskutoční najvyššia pivná ochutnávka na svete so špeciálne vyvinutým úplne novým pivom,“ píše BrewDog. To má byť prispôsobené tak, aby sa jeho chute naplno rozvinuli vo výške 30-tisíc stôp nad zemou.

Aj vozíková služba

Počas letu budú cestujúcim podávané rôzne jedlá, ktoré budú párované s pivom. Chýbať nemá ani špeciálny zásobovací vozík, ktorý bude naplnený pivom.  Samozrejmosťou má byť napríklad aj spacia maska či deka s logom BrewDogu.

Na účastníkov letu je v USA pripravený dvojdňový program, ktorý má zahŕňať nielen prehliadku BrewDog pivovaru a hotela, ale aj ďalších pivovarov. A koľko za takúto akciu Škóti pýtajú? Pivovar spustil predaj balíkov. Jeden vyjde na osobu na 1 420 eur, jeden záujemca si pritom môže kúpiť maximálne dva lístky.

Ak by sa to niekomu zdalo veľa, pivovar pripravuje v najbližších dňoch súťaž na sociálnych sieťach. Pripravených má desať lístkov. Už skôr sme informovali o tom, že pivovar si v Columbuse otvoril svoj hotel, ktorý je prvý svojho druhu na svete. Ďalší hotel pripravuje pivovar v domácom Škótsku.

Prečítajte si aj:

Výčap v každej izbe, BrewDog otvára svoj hotel

Snímky: BrewDog