Sladkastá zlátanina z Ukrajiny (Autorskoje)

Autorskoje

Prvý nástrel: Ukrajinské pivo je z nášho pohľadu mierna exotika. Ak by sme totiž vo svetových médiách pátrali po nejakej výraznej pivnej stope spoza východných hraníc, asi by sme nič podstatné nenašli. My si tu dnes otestujeme pivo, ktoré sme kúpili v rámci sady v Tescu. Nesie názov Autorskoje a okrem peknej fľaše nás zaujal aj obsah alkoholu. Ten dosahuje 6,8 percenta. Pivo je teda našlapané. Uvidíme či aj chuťovo.

Názov piva: Autorskoje

Pivovar: Persha Pryvatna Brovarnia

Druh piva: Polotmavé špeciálne pivo. Spodne kvasené.

Krajina: Ukrajina

Stupňovitosť: 17 %

Obsah alkoholu: 6,8 %

Zloženie: Pramenitá voda, jačmenný slad, chmeľ.

Farba: Hnedo – červená.

Vôňa: Cítim karamel, ktorý je jemné krížený ovocnými tónmi. Napríklad višňami.

Pena: Pomerne hutná, konzistenciu si však dlho nedržala.

Chuť: Sladový úvod je postavený celkom vysoko. Chuť je však ploská. A nevylepší to ani stred. V ňom zachytíte jemne karamel, kolový nápoj a jemne ovocnú zložku. Potiaľto by to bolo ako-tak v poriadku. Potom príde rýchle vytriezvenie. Všetko padá a prichádza prázdnota.

4/10

Zhrnutie

Podpriemerné pivo. Nič špeciálne, len sladkastá napodobnenina piva. V zložení nie je zmienka o cukre či sladidle. Podľa mňa to museli niečím osladiť a cukor to asi nebol. Pivo je výrazne nasládle a ovplyvňuje celý dojem. Ak ste niekedy pili napodobneninu koly, niečo podobné vás čaká aj pri tomto kúsku. Slad je výrazný, stred ovplyvnený sladkosťou a chmeľ akoby chýbal. To všetko v kombinácií ovplyvňuje piteľnosť. Aby som nebol ako Habera v Superstar, rezkosť piva je ideálna. Ani vyšší obsah alkoholu až tak necítiť. Ale tam by sme pri výpočte plusom mohli aj skončiť. Dávam štvorku.