Sladkastý tmavý ležiak? Tento určite nie (Budvar B:Dark)

Budweiser Budvar B Dark

Prvý nástrel: Dnes sa pozrieme do Česka. Túto pivnú krajinu navštevujeme pomerne často a celkom radi. Je to pre nás taký malý pivný raj. Fascinujú nás hlavne malé pivovary. Dnes sa však vyberieme úplne inou cestou. Inak povedané pôjdeme pivnou diaľnicou. Po tej totiž chodí Budějovický Budvar.  Z jeho produkcie vyšiel tmavý ležiak s názvom Budweiser Budvar B:Dark.

Názov piva: Budweiser Budvar B:Dark

Pivovar: Budějovický Budvar

Druh piva: Tmavý ležiak

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 4,7 %

Zloženie: Voda z artézskych studní, slad (svetlý, mníchovský, karamelový, pražený), žatecký hlávkový chmeľ.

Farba: Čierna s jemným nádychom do fialova.

Vôňa: Celkom príjemná. Kombinácia kávy a karamelu.

Pena: Na prekvapenie mala celkom svetlú farbu. Konzistencia bola jemná a rýchlo opadla.

Chuť: Slad začína celkom priemerne, ale nasleduje zrýchlenie z nuly na 100 za pár sekúnd. V strede zachytíte celkom výrazné kávové tóny. V koncovke nájdete chmeľ, určite sa nejedná o sladkastý ležiak.

6/10

Zhrnutie

Celkom príjemné a piteľné pivo. Samozrejme sa naň pozerám optikou piva, ktoré bežne kúpite v supermarkete. Najviac ma potešilo to, že tento kúsok nie je  umelo sladký a zachováva si horkosť. V strede pritom zachytíte kombináciu karamelu a kávy. Tieto tóny sú výraznejšie najmä po tom, čo sa vám pivo začne mierne otepľovať. Celkovo je však chuť plytká a určite mohla byť viac rozvinutejšia. Aj za toto body krátim. Dávam šestku. Takú akurátnu. Pivo nie je žiadny zázrak, ale ani „prúser“.