Sladová extra nakladačka z Rakúska (Kaiser Doppel Malz)

Kaiser Malz

Prvý nástrel: Rakúšania patria medzi najväčších konzumentov piva na svete. Minimálne čo sa týka prepočtov spotreby piva na hlavu. Kým tu vyskúšame aspoň nejaké percento ich pivovarov, potrvá to roky. Dnes si otestujeme pivo Kaiser Doppel Malz. Už názov vypovedá o tom, že pôjde o kúsok s extra porciou sladu. Ide o tmavé pivo a tie Rakúšania hádam vedia robiť. Aspoň doteraz sme mali dobré skúsenosti.

Názov piva: Kaiser Doppel Malz

Pivovar: Die Brauerei Wieselburg, Wiesel

Druh piva: Podľa všetkého tmavý ležiak. Etiketa na pive je však veľmi skromná, u nás by sa takto pivo  predávať nemohlo.

Krajina: Rakúsko

Stupňovitosť: Neuvedená.

Obsah alkoholu: 4,7%

Zloženie:  Na etikete nepíšu takmer nič. Len to, že obsahuje jačmenný slad.

Farba: Tmavo-hnedá. Jemné náznaky do červena.

Vôňa: Sladové tóny pekne dominujú, jemné náznaky karamelu či kávy.

Pena: Zapenila pekne, dokonca aj krúžkovala pohár.

Chuť: Začína to pomaly a postupne sa to stupňuje. Sladová chuť v tele piva je pekne bohatá. Na prekvapenie, cítim náznaky višní a kyslastého ovocia. Záver nabáda na ďalší dúšok.

6/10

Súhrn

Zhrnutie: Príjemné rakúske pivo. Dokonca veľmi. Sladové tóny sú nevtieravé, sladkosť tu držia na uzde. Piteľnosť je na to, že ide o tmavé pivo výborná. Kvitujem hlavne bohatosť chutí, bez toho aby som mal na jazyku cukor. Ako negatívum hodnotím vodnatosť piva. Rozmýšľal som nad celkovým hodnotením. Dávam šestku. Ale na to, že ide o rakúske europivo, je výsledné hodnotenie veľmi pozitívne.