Slivka utopená v poľskom pive (Śliwka w piwie)

Kormoran - Sliwka w Piwie

Prvý nástrel: Slivkové pivo? Poliaci majú občas čudné chute. Ak ste niekedy ochutnali ich kuchyňu, určite nám dáte za pravdu, že kôpor je tam národnou koreninou. Keď vám príliš nechutí, máte asi smolu. Poliaci vedia pri chutiach uletieť a je to vidno aj pri pivovaroch. Napríklad dnes si posvietime na pivo s názvom Śliwka w piwie. Áno, ide o pivo so slivkou. Spáchal ho pivovar Kormoran. S tým máme len jednu skúsenosť a tá bola brilantná. Uvidíme ako na nás zapôsobí toto čudo.

Názov piva: Śliwka w piwie

Pivovar: Browar Kormoran

Druh piva: Ochutené ovocné pivo.

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 14,5 %

Obsah alkoholu: 4,4 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, slivková šťava (5%), cukor, chmeľ, prírodná aróma.

Cena: V poľskej pivotéke v prepočte asi 1,30 eura.

Farba: Zlatistá. Pivo je jemne mútne.

Vôňa: Slivkový kompót. Čo iné tu dodať 🙂

Pena: Výrazne biela, zložená z jemných bubliniek. Tvar si držala.

Chuť: Toto je slivkový masaker. Úvod zaiskrí a slivková chuť vás prevádza celým kúskom. V koncovke horkosť nehľadajte. Aj doznievanie je jemne slivkové.

5/10

Zhrnutie

Ako tento počin hodnotiť? Ako pivo určite nie, pozrime sa na to ako na nápoj. Už úvod je rezký a sviežosť vás sprevádza od začiatku až do konca. V strede zachytíte iskrivú chuť slivky a tá sa ďalej rozvíja. Hutnosť chutí je na dobrej úrovni. Koncovka je taktiež slivková. Máte pocit, že sa vám v ústach slivky doslova rodia. Piteľnosť je dobrá, nápoj je pekne vyskladaný. Ak by sme to porovnali s radlermi, určite by to bola extra klasa. Tomuto nápoju dávam slušnú päťku. Ak by som sa naň pozeral ako na pivo, bol by to prepadák. Skúste, je to niečo nezvyčajné.