Slovenská IPA z britského Tesca (Tesco Finest IPA)

Tesco Finest Karpat IPA

Prvý nástrel: Reťazec  Tesco rozšíril ponuku svojho piva o privátnu značku, ktorú zaradil do kategórie s názvom Finest. Tá podľa reťazca ponúka kvalitnejšie výrobky za lepšiu cenu ako značkové varianty. A cena nového kúsku je viac než zaujímavá. Pivo, ktoré varí remeselný pivovar Karpat, predáva vo svojich obchodoch za necelé euro. Jedno z nich si otestujeme. Ide o štýl India Pale Ale. Pivo je nefiltrované a podľa všetkého pasterizované.

Názov piva: Tesco Finest IPA

Pivovar: Na etikete neuvedený (Ide o Pivovar Karpat).

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená.

Obsah alkoholu: 5,8 %

Zloženie: Voda, pšeničný slad, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Tesco ho aktuálne predáva za 0,99 eura.

Farba: Oranžovo-červená.

Vôňa: Netypická. Aj keď zachytíte citrusové odtiene, tie nedominujú. Prím hrá ovocná záhradka – maliny, jahody, ale aj cukríky.

Pena: Pena vyletela do výšin. Mala šľahačkovitú konzistenciu a pomaly padala.

Chuť: Sladový úvod začína vysoko a v tejto rovine sa drží aj v ďalšom priebehu. V strede zachytíte citrusové ovocie i karamel. Koncovka je horkastá.

6.5/10

Zhrnutie

Nie je to zlé pivo. K dokonalosti mu chýbajú viaceré detaily, ale v sumáre je pomer cena/kvalita na dobrej úrovni. Ale poďme k veci. Najsilnejší je stred, v ktorom sa kombinuje citrusové ovocie (zachytíte v nej aj jahody) a karamelová (ťažšia) zložka. Koncovka je horkastá primerane. Pivo nie je až tak uhladené, troška surovejšie, keď chýba výraznejšia lahodnosť. Napriek tomuto je pivo celkom príjemné. Na remeselnú extraligu to určite nemá, oproti priemyselnej produkcii je to o dve triedy lepšie. Dávam šesť a pol bodu. Pokojne vyskúšajte. Tento kúsok vypĺňa neobsadený priestor medzi priemyselným a remeselným pivom.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.42/10 (46 hodnotenie)