V Slovenskom raji otvorili šenk s remeselným pivom. V pláne je aj pivovar

Šenk - Novovestská Huta

Aj keď doba gastru nepraje, je treba veriť, že raz bude lepšie. To je aj prípad nového podniku s remeselným pivom. Remeselný šenk za Holubnicou rozšíril ponuku na Spiši. Konkrétne ho nájdete v časti v Spišskej Novej Vsi Novoveská Huta. O novom podniku pre portál oPive.sk porozprával jeho zakladateľ Norbert Mazúr.

Známe meno

Jeho meno nie je na pivnom trhu vôbec nové. Stojí totiž za kočovným pivovarom Atomic Brewery. Prečo sa rozhodol otvoriť podnik? „Tak ako vždy v histórii, aj tieto neľahké časy raz skončia. Našim hlavným zámerom je ponúknuť ľuďom z okolia Spišskej Novej Vsi, ale aj všetkým turistom navštevujúcim Slovenský raj, remeselné pivo či už vlastnej produkcie alebo od iných malých pivovarov,“ hovorí Norbert.

Ten hovorí, že verí v návrat dobých časov a verí, že ľudia privítajú možnosť osviežiť sa na okraji národného parku.  „V okolí šenku sa nachádzajú atraktívne turistické aj cykloturistické trasy málo známej časti Slovenského raja,“ naznačil.

Remeselný šenk za Holubnicou 02

Remeselný šenk za Holubnicou chce ponúkať viacero druhov remeselného piva. „Na výčape sa permanentne nachádza pivo Iglawyan, 11° svetlý ležiak iskrivej osviežujúcej chuti zakončenej jemným citrusovým zakončením,“ prezrádza majiteľ.

Aj špeciál

Ponuku doplnia ďalšie dve pivá z remeselných pivovarov zo Slovenska alebo Česka. „Absolútnu špecialitu domovarené pivo Brander – lahodný nápoj, ktorý vznikol spojením tradičného piva English Porter s kvalitným Brandy a čokoládovou príchuťou kakaových bôbov,“ prezrádza Norbert.

Ten nezakrýva, že s podnikom má aj ďalšie plány. „Plány sú veľké, ale až realita ukáže schopnosť podniku uživiť sa. V prvej fáze chceme etablovať  šenk ako podnik, kde sa môže okoloidúci zastaviť a dopriať si kvalitné remeselné pivá, ktoré chuťou ďaleko presahujú v okolí čapované europivá,“ rozpráva.

V ďalšej fáze by sa mali rozvíjať ubytovacie kapacity a následne by ponuku mala rozšíriť aj reštaurácia. Norbert však prezrádza, že v príprave nie je len ďalší rozvoj šenku, ale aj pivovar. Teda až dvojica pivovarov.

V šenku aj v Spišskej

„Pre zabezpečenie dopytu sme spojili svoje sily s miestnym reťazcom Diskonto, kde v spolupráci pripravujeme vyrábať lokálne pivo Zipser – Iglawyan, ktorého základom je receptúra remeselného piva Iglawyan. V prvej fáze plánujem variť toto pivo formou lietajúceho pivovaru,“ prezrádza pivovarník.

šenk

Ďalšou fázou má byť  vybudovanie vlastného remeselného pivovaru Spišskej Novej Vsi. Ten by mal produkovať pivá pre sieť Diskonto a zároveň aj pre remeselný šenk. Ak všetko pôjde podľa plánu, na by mal Spiši vzniknúť ďalší pivovar.

„Po dosiahnutí maximálnej kapacity tohto pivovaru je plánujeme vybudovať malý pivovar priamo v priestoroch Remeselného šenku, ktorý bude produkovať pivo výhradne pre Remeselný šenk za Holubnicou,“ naznačuje ďalšie smerovanie.

Všetko bude záležať od toho, ako zaujmú zákazníkov. „Ďalšie kroky sú len víziou do budúcnosti a v spolupráci s rozvojom ubytovacích a reštauračných kapacít podniku, uvažujeme aj o vybudovaní malých pivných kúpeľov, ktoré poskytnú hosťom unaveným po fyzickej námahe úľavu, relaxáciu a lokálne špeciality od piva po jedlá,“ hovorí  Norbert Mazúr.

Prečítajte si aj

Atomic Brewery: V Spišskej Novej Vsi by sme chceli postaviť pivovar

Snímky: Remeselný šenk za Holubnicou