Vanilkový Milk Stout? Také pitie do pohody (Melipona Jr.)

Axiom Brewery - Melipona Jr.

Pivovar Axiom Brewery nájdete v českom meste Prostějov. Pivné recepty má pod palcom Nór Kjetil Jikiun. Ten je pritom v domácom Nórsku vnímaný ako pivná celebrita. Stál totiž pri boome remeselného pivovarníctva v severskej krajine.

Pôvodným povolaním pilot totiž založil pivovar Nøgne Ø. V roku 2015 z neho odišiel, aby založil ďalší, tentokrát na ostrove Kréta. Nesie meno Solo. Už nejaký ten piatok však jeho pivá poznajú aj československí pivári. Vďaka pivám z pivovaru Axiom. Dnes ochutnáme pivo s názvom Melipona Jr. – Vanilla Milk Stout.

Názov piva: Melipona Jr. – Vanilla Milk Stout

Pivovar: Axiom Brewery

Druh piva: Sweet Stout

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu:  4,9%

Zloženie: Voda, jačmenné a pšeničné slady, chmeľ, kvasnice, laktóza, vanilkové lusky.

Cena: Za tretinkovú plechovku sme zaplatili 2,39 eura.

Farba: Čierna.

Pena: Stredne vysoká so šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia vanilky, čokolády, karameliek aj náznakov kávy.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia tmavej čokolády, kávy, karamelu, vanilky a smotanovej jemnosti. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie je suchšie s náznakom kávy a vanilky.

7/10

Zhrnutie

Také pitie do pohody. Trocha nám prekáža akoby vykradnuté telo, ale to je dané nižším stupňom alkoholu. Aj to spôsobilo, že prechody nie sú až také príjemne lahodné a plynulé. Ak by sme pridali na voltáži, asi by to bolo v tomto prípade lepšie. Za nás je to slušná sedmička. Môže byť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8/10 (3 hodnotení)