Slovnaft: Hľadáme priestor pre remeselné pivo

V zahraničí je to bežná vec. Remeselné pivo kúpite nielen v potravinách, ale aj na čerpacích staniciach. O podobnom rozšírení sortimentu pritom rozmýšľa aj najväčší slovenský hráč na trhu Slovnaft. Aktuálne rieši otázku priestoru.

Záujem je

Aj keď sa to nezdá, čerpacie stanice takémuto predaju piva prajú. Najmä na rušnejších cestných ťahoch sa totiž tovar rýchlo točí a pivo tak na pultoch či chladničkách nezostáva dlho. Tento druh tovaru je pritom zaujímavý nielen pre kupujúcich, ale aj pre samotné čerpačky.

„Sledujeme trendy v zahraničí aj u nás a samozrejme, uvažujeme nad týmito druhmi piva,“ uviedol pre portál oPive.sk Ladislav Procházka z komunikačného oddelenia spoločnosti Slovnaft. Podľa jeho slov sa už nejaké remeselné pivo na pultoch objavilo.

Najväčší hráč na trhu poukazuje na to, že problémom môže byť priestor. „V súčasnosti je obmedzujúcim faktorom najmä nedostatok priestoru v predajniach. Pokiaľ nájdeme priestor pre tieto pivá, do ponuky ich zaradíme,“ konštatuje Ladislav Procházka.

Hlavne distribúcia

A podľa čoho by Slovnaft vyberal pivovary? „Určite musí ísť o kvalitné pivá, vyrobené iba z kvalitných surovín. Pivovar by mal tiež dokázať zabezpečiť distribúciu, nakoľko máme čerpacie stanice rozmiestnené po celom Slovensku. Uprednostňujeme pivo v nevratných obaloch, nakoľko veľkosť čerpacích staníc nie je prispôsobená na uskladňovanie a výkup vratných obalov,“ uviedol zástupca Slovnaftu.

Slovnaft  pritom pred troma rokmi spustil program, keď na vybraných 100 čerpacích staniciach ponúka rozšírený sortiment potravín v rámci ponuky Naše najlepšie. Ide napríklad o mäsové konzervy, zaváraniny, džemy, syry, sušené ovocie, všetko z domácej slovenskej produkcie. Potravinový sortiment sa priebežne podľa sezóny a dopytu upravuje.

O spolupráci s čerpacími stanicami pritom pred mesiacom hovoril na Pivnom fóre trnavský pivovar Sessler. „Komunikovala som so Slovnaftom, Shell aj OMV, nemali absolútny záujem. Pri Slovnafte to padlo na tom, že nás bude niekto kontaktovať, čo sa potom nestalo,“ uviedla na diskusii Dagmara Klasová z pivovaru Sessler.

Privítali by ste predaj remeselného piva aj na čerpacích staniciach?

View Results

Loading ... Loading ...

Snímka: Slovnaft