Slušný pomer cena/výkon z Lidlu (Argus 11° Premium)

Prvý nástrel: Privátne pivá sú v reťazcoch bežné. A treba povedať, že aj dlho budú. Reťazec Lidl nie je výnimkou. V jeho ponuke nájdete pivá s označením Argus. Je ich viac a ich kvalita je výrazne odlišná. Časť z nich vyrábajú Česi, časť Poliaci. My si dnes ochutnáme pivo od našich západných susedov. Ide o pivo s označením Argus 11° Premium. Aj keď to nie je na etikete uvedené, podľa dostupných informácií by ho mal navariť Pivovar Protivín. Ide o klasický ležiak.

Názov piva: Argus 11° Premium

Pivovar: Neuvedený

Druh piva: Ležiak

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 11°

Obsah alkoholu: 4,8%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľové produkty, chmeľový extrakt.

Cena: Pivo stálo necelých 40 centov.

Farba: Zlatistá, pivo je číre ako sklo.

Pena: Šľahačková, stredne vysoká, zložená z malých bubliniek. Pomaly padala a krúžkovala pohár.

Vôňa: Sladová, výraznú stopu má aj chmeľ a korenisté doznievanie. Náznaky zeleniny.

Chuť: Sladový nástup je výrazný, telo je karamelové jemne chlebnaté, koncovka je netypický horkastá. V ústach vám zostáva korenisté doznievanie. Rezkosť je vyššia.

5/10

Zhrnutie

Žiadna sláva to nie je. Pivo je surovejšie a kombinuje výrazne sladké náznaky s netypickou horkosťou, ktorá doznieva niekoľko sekúnd po dopití. Rezkosť je vyššia, čo trocha ubližuje piteľnosti. Celkovo ide o priemerný ležiak, ktorý je oproti slovenským produktom horkejší. Bolo by zaujímavé urobiť slepú degustáciu a porovnať to s našou produkciou. Výsledná známka? Päťka. V podstate pomer cena a kvalita je fajn.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.31/10 (8 hodnotenie)