Spolupráca, ktorá môže byť príkladom (NEIPA 03)

NEIPA, Dogma Brewery, The Garden Brewery

Krajiny bývalej Juhoslávie majú za sebou pohnutú históriu, ktorú poznamenal aj vojnový konflikt. Preto je vždy potešiteľné, keď sa nájdu príklady spolupráce. Jednu sme našli aj v pivovarníckej oblasti. Sily totiž spojili chorvátsky pivovar The Garden Brewery a srbský producent remeselného piva Dogma Brewery. Výsledkom bolo pivo s názvom NEIPA 03. Ide o pivo navarené v štýle New England IPA.

Názov piva: NEIPA 03

Pivovar: The Garden Brewery a Dogma Brewery

Druh piva: New England IPA

Krajina: Chorvátsko

Stupňovitosť: 15,3°

Obsah alkoholu: 6,7 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, ovos, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú plechovku sme zaplatili tri eurá.

Farba: Zlatistá, pivo je výrazne kalné.

Pena: Šľahačkovitá, jemná. Pena vystúpala vysoko a rýchlo padala.

Vôňa: Prvý dojem bol alkohol, neskôr už na plnej čiare dominovalo ovocie. Nájdete v nej kombináciu ananásu, grepu, pomarančov i mandariniek. Ako keby ste ovoňali džús.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, telo stredne plné. Ponúka kombináciu ananásu, grepu, pomarančov, marhúľ i broskyne. Koncovka je jemne horkastá a len ťažko sa prebíja cez ovocnú nálož.

8.5/10

Zhrnutie

Ako keby ste sa napili ovocného džúsu. Nejakého cuvé džúsu skombinovaného z ananásu, pomaranču, grepu, manga, broskýň i marhúľ. Všetko je to zjemnené smotanovou linkou. Pri pití tak nemáte pocit, že pijete pivo s vyšším obsah alkoholu. Pivo je lahodné, pekne zaoblené a netuctové. Je to jednoducho pivný zážitok. Aj preto od nás dostáva 8,5 bodu. Jedna z najlepších „neip“, ktoré sme tu doteraz testovali.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.14/10 (7 hodnotenie)