Stávka na istotu, ktorá poteší len jemne (Budvar B: Original)

Budweiser Budvar B Original 12

Prvý nástrel: Už sme tu testovali mnoho českých pív. Jeden veľký pivovar však na našich stránkach ešte nemá svoju čiarku. Má názov Budějovický Budvar a ide o štvorku (ak sa nemýlime) na českom trhu. Pivovaru sa celkom darí, keď vlani navaril rekordných 1,46 miliónov hektolitrov piva. My si dnes otestujeme jeho vlajkovú loď Budweiser Budvar B: Original. Ide o klasický ležiak, ktorý má jeden unikát. Pivovar používa hlávkový chmeľ. Väčšina hráčov na trhu pritom používa chmeľ vo forme paliet.

Názov piva: Budweiser Budvar B: Original

Pivovar: Budějovický Budvar

Druh piva: Ležiak

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 5,0 %

Zloženie: Voda z artézskych studní, jačmenný slad, žatecký hlávkový chmeľ.

Farba: Zlatistá a číra ako sklo.

Vôňa: Trocha karamelu, ale najmä chmeľ.

Pena: Biela, celkom hutná.

Chuť: Sladové tóny na začiatku nie sú výrazne intenzívne. Je to taký priemer. Bohužiaľ, aj stred piva je na tom podobne. Letmo zachytíte jemné ovocné tóny a karamel. Koncovka je chmeľová. Aj v jej prípade môžeme konštatovať, že tak v norme. Chuť je výrazne vodnatá.

5/10

Zhrnutie

Priemerné pivo. Začnime od toho horšieho, aby sme mohli skončiť lepšie. Tak sladový začiatok, stred brucha aj chmeľová koncovka hrajú strašne na istotu. Navarené tak, aby nebodaj nevyskočil čo i len jeden tón. Prejavuje sa to na hutnosti chutí. Tie sú plytké ako detský bazén.  Na strane druhej všetko to pomáha piteľnosti. Pivo sa pije ako voda. Aj preto dávam päťku. Na pive určite nenájdete vadu, len sa snaží byť čo najviac v mantineloch. A to sa nám nepáči.