Takmer žiadny alkohol? Vôbec nevadí (1 na 100 Pigwowiec i Miód)

1 na 100 Pigwowiec i Miód

Poľský pivovar Kormoran by sme veľkosťou mohli prirovnať k rožňavskému pivovaru Kaltenecker. Aj keď v prípade poľského producenta je kapacita ešte o čosi vyššia, keď ročne vyprodukujú okolo 20-tisíc hektolitrov piva. Založili ho v roku 1993, keď sa snaží prezentovať ako protiváha veľkým pivovarníckym gigantom. Z jeho ponuky dnes ochutnáme kúsok s názvom 1 na 100 Pigwowiec i Miód. Ide o nízkoalkoholické pivo. Pri jeho výrobe bol použitý med a prírodná šťava z dulovca japonského.

Názov piva: 1 na 100 Pigwowiec i Miód

Pivovar: Browar Kormoran

Druh piva: Nízkoalkoholické pivo

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 8,5°

Obsah alkoholu: 1,0%

Zloženie: Voda, jačmenné slady (svetlé a tmavé), žitný slad (svetlé a tmavé), pšeničný slad, prírodný med (3%), prírodná šťava z dulovca japonského, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili necelé dve eurá.

Farba: Oranžová. Pivo je výrazne kalné.

Pena: Jemná, netrvácna. Veľmi rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomaranču, kvetiniek aj náznakov medu.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť jemne nižšia. V chuti kombinácia grepu, pomaranču i kvetiniek, ktoré prechádzajú do medových tónov. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie horkasté s kvetinkovým dozvukom.

8.5/10

Zhrnutie

Parádne pitie. Na to, že toto pivo má obsah alkoholu na úrovni 1% je výsledok výborný. Tóny sú hutné, iskrivé a nezvyčajné. Plusom je aj výraznejšia horkosť, ktorá nadväzuje na medový podmaz. Za nás je to silných 8,5 bodu. Určite prekvapenie.

Sending
Hodnotenie čitateľov
0/10 (0 hodnotenie)