Stout od málo známych poľských kočovníkov (Filemoon)

Browar Dwóch Braci, Filemoon, poľské pivo, recenzia, test,

Orientovať sa v poľských pivovaroch je nesmierne ťažké. Tamojšia scéna rastie neuveriteľné rýchlo. A okrem kamenných pivovarov rozširujú ponuku aj kočovné pivovary. Tie kúpite u našich severných susedov bežne aj v supermarkete. To je aj prípad pivovaru Browar Dwóch Braci. Veľa sme o ňom nezistili. Webovú stránku nemá, našli sme len profil na sociálnej sieti. Z ich produkcie ochutnáme Stout s názvom Filemoon.

Názov piva: Filemoon

Pivovar: Browar Dwóch Braci (navarené v Browar Jana)

Druh piva: Oatmeal Stout

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu: 4,7 %

Zloženie: Voda, slad (Pale Ale, plátky ovsa, Mníchovský slad, čokoládový, Caraaroma, pražený jačmeň), chmeľ (Warrior), kvasinky.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili 2,10 eura.

Farba: Čierna s fialovým odtieňom.

Pena: Jemná, šľahačkovitá. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia kávy, čokolády, hrianky, jemných údených tónov i smotany. Náznakom nájdete v pive aj sušené slivky.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, telo je stredne plné. Ponúka kombináciu kávy, čokolády, hrianky, ktorá je zjemnená smotanovou linkou. Koncovka je horkastá len platonicky.

6.5/10

Zhrnutie

Nadpriemerný Stout. Pivo ponúkne kombináciu kávy, čokolády, hrianky i sušeného ovocia. Prechody sú príjemné, lahodnosť mohla byť aj väčšia, napriek tomu je to pri danom stupni alkoholu príjemné pitie. Za nás je to 6,5 bodu. Pili sme už aj lepšie, ale aj horšie ovsené Stouty. Pokojne môžete ochutnať.