Pre tých, ktorý frflú nad pivom zo Slovenska (Pixel Sourus, 2022)

General - Pixel Sourus 2022

Po vyše roku sa vrátime k pivu s názvom Pixel Sourus. Na trh ho uvádza pivovar General. Vlani sme toto pivo vychválili a dostalo od nás osmičku. Uvidíme, či pivovar dokázal udržať latku vysoko. Pivovar pivo predstavuje nasledovne: „Exkluzívna kombinácia pivného štýlu New England IPA a kyseláča, ktorá Vás zaskočí, to je Pixel Sourus Sour NEIPA. Sviežosť kyseláča prekrývaná hustým telom pekne nachmelenej NEIPA. S výrazne prekrytým alkoholom. Pivo z ktorého jedna plechovka nestačí.“

Názov piva: Pixel Sourus – Sour NEIPA

Pivovar: Pivovar General

Druh piva: New England IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  4,7%

Zloženie: Voda, jačmenné a pšeničné slady, jačmenné a pšeničné vločky, chmeľ, kvasinky, lactobacillus.

Cena: Pivo nám na otestovanie poskytol samotný pivovar.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Stredne vysoká s jemnou šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomarančov, pomela, ananásu, marakuje aj náznakov marhúľ a broskýň.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti kombinácia pomela, ananásu, grepu, pomarančov aj náznakov broskýň, marhúľ a jemnej kyselinky, ktorá akoby odľahčovala celé pitie. Horkosť je nevýrazná, doznievanie ovocno-kyslasté.

8/10

Zhrnutie

Podarené pitie, ktoré zaujme iskrivosťou, ovocnosťou a celkovou piteľnosťou. Pivovar tento kúsok označuje za hybrid kyseláča a štýlu NEIPA. Kyslá zložka je prítomná, je nevtieravá a príjemne rozvíja ovocné rozmery tohto piva. Nás to bavilo, aj preto pivo dostáva osmičku. Čisté a priamočiare pitie. A pritom nezvyčajné a netuctové. Za nás osmička.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.94/10 (8 hodnotenie)