Štrúdľové pivo? Toto sa podarilo (Štrůdl)

Keď si pozriete stránku pivovaru Chroust Brewing, zaujme už samotné predstavovanie. „Keď sa v jednej domácnosti zíde sládková a pivný nadšenec, nemôže to dopadnúť inak, ako cirhózou pečene alebo pivovarom. My sa pokúšame o oboje,“ píšu spolumajitelia pivovaru. V ich portfóliu nájdete asi 18 druhov piva. Na Vianoce 2018 uviedol pivovar špeciál s názvom Štrůdl. Štýl Brown Ale ozvláštnili o jablkovú šťavu aj škoricový sirup.

Názov piva: Štrůdl – Imperial Apple and Cinnamon Brown Ale

Pivovar: Chroust Brewing

Druh piva: Brown Ale

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 7,0 %

Zloženie: Voda, jačmenné (Pale Ale, mníchovský) a pšeničné slady, jablčný mušt, laktóza, chmeľ (Chinook, Waimea), škoricový sirup,

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 5,80 eura.

Farba: Čierno-hnedá. Pivo je kalné.

Pena: Smotanová, hutná. Pomaly padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia tmavej čokolády, karamelu, škorice i korenia.

Chuť: Sladový základ je výrazný. Telo plné. Ponúka kombináciu kávy, čokolády, karamelu i škorice. Podmaz je jemne kyslastý a naozaj evokuje jablkový závin. Koncovka je horkastá.

7.5/10

Zhrnutie

Nezvyčajný počin, ktorý však prekvapil. A pozitívne. Jablková zložka je v rovnováhe a s Brown Ale v podstate remizuje. Výsledkom je hutný, nezvyčajný a netuctový kúsok. Zaujme hlavne dobrým vyskladaním, piteľnosťou aj iskrivosťou tela. Škorica aj jablko sú držané na uzde, ukážu sa však. Za nás 7,5 bodu. Pivovar to zvládol. Palec hore.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9.96/10 (13 hodnotenie)