Tip na geniálne jesenné pitie? Tento kúsok nás očaril (Ďumbeer)

Stupavar - Ďumbeer

Musíme priznať, že z portfólia pivovaru Stupavar už máme čo-to odpité a trúfneme si povedať, že pivovar poznáme. Zaraďujeme ho medzi takých remeselných klasikov. Ponuka pív je stabilizovaná a pivovar nepodlieha módnym trendom. Naopak, stavia na tom, čo dobre pozná. A to musíme kvitovať. Lebo si nepamätáme či sme niekedy zo Stupavy pili zlé pivo. Nedávno sme celkom náhodou zistili, že sme oficiálne netestovali ich pivo Ďumbeer. Pivovar navyše na sociálnej sieti prezradil, že vylepšoval jeho receptúru. Tak sme boli zvedaví.

Názov piva: Ďumbeer

Pivovar: Pivovar Stupavar

Druh piva: Ochutený Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 4,8%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky, zázvor.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili 1,80.

Farba: Zlatistá, pivo je takmer číre.

Pena: Vysoká so smotanovou konzistenciou. Pomaly padala.

Vôňa: Zázvor je výrazný a dominuje. Okrem neho aj korenisté tóny.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia zázvoru, karamelu, pomarančov aj limetky. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie korenisté. 

8/10

Zhrnutie

Lahodný, iskrivý a mimoriadne piteľný kúsok. Zázvor je cítiť, nekričí a neprebíja. Najprv zaiskrí a potom dobieha a príjemne hreje. Toto pivo sa trocha vymyká z ponuky, keďže je prekvapivo uhladené. Za nás je to osmička. Na jeseň pivo ako vyšité. Pri hodnotení nás napadlo, že by možno pivovary mali fakt pilovať jeden štýl, prípadne receptúru a pokúšať sa o konštantnosť.

PS: Pivo sme testovali v sérii s iným českým a úspešným pivovarom a Stupavar bol lepší.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.79/10 (24 hodnotenie)