Stupavar v novom. Pivovar mení dizajn všetkých etikiet

Stupavar

Pivovar Stupavar ohlasuje výraznú zmenu. Po rokoch mení dizajn etikiet celého svojho pivného portfólia. O zmenu sa postaralo dizajnérske štúdio Majkut Works.

Stavali na základe

Pivovar spolu s dizajnérskym štúdiom ukázali novú podobu etikiet. „Toto je nový dizajn fľašiek pre remeselný pivovar Stupavar, na ktorom som spolu s chalanmi zo Stupavaru posledné obdobie intenzívne pracoval. Teším sa, lebo tých veľa hodín práce naozaj stálo za to,“ napísalo na sociálnej sieti štúdio.

Nová podoba etikiet vychádzala z tých starších. Základom je to, že károvaný vzor zostane na všetkých 20 druhoch piva, ktoré pivovar ponúka. „Károvaný vzor jednoducho už patrí k Stupavaru a nechceli sme na tom nič meniť. Károvaný vzor totiž v sebe nesie určitú uvoľnenosť, slobodné myslenie a hlavne odkaz na klasickú remeselnú prácu a zručnosť napr. v podobe klasických károvaných košieľ,“ vysvetľuje štúdio.

Novinkou je to, že fľaše bude pestrofarebnejšie. „K dizajnu pribudlo viac farieb, lebo pivo je aj o veselosti a zábave. Zároveň každé pivo dostalo svoje nové logo, ktoré sme na etikety nastriekali ako keby cez šablóny vyrobené kdesi v garáži, tak ako dávno prvé pivá od Stupavaru,“ naznačuje štúdio.

Náznak retra

Autori návrhu hovoria o tom, že cieľom bolo to, aby návrhy boli trocha retro. „Chceli sme aby dizajn v sebe niesol jednoduchosť s odkazom na starú poctivú remeselnú výrobu, trochu dýchajúcu retrom a zároveň aby v ňom bol podpis slobodnej punkrockovej filozofie života, z ktorej sa poctivý remeselný pivovar Stupavar zrodil,“ naznačujú.

Aj keď sa to pri remeselnom pive často nehovorí, aj dizajn je dôležitý. Obal je totiž prvým poznávacím znakom a zákazníci, ktorí ponuku nepoznajú, často volia aj podľa toho, ako vyzerá etiketa.

Ako budú vyzerať nové etikety?

Stupavar Stupavar Stupavar

Páči sa vám nový dizajn etikiet Stupavaru?

View Results

Loading ... Loading ...

Prečítajte si aj

Pivné etikety roka? Pozrite si návrhy z Košíc

Snímky: FB Majkut Works