Štýlovo trocha mimo, chuťovo veľmi príjemné (Gerda)

Gerda

Dnes ochutnáme pivo z kočovného pivovaru KGB. Jeho pôsobiskom je Žilina a pivovarníkom musíme pochváliť za peknú webovú stránku. Na trh nedávno uviedol pivo s názvom Gerda. A predstavil ho nasledovne: „Pred lahodnou čokoládovo-karamelovou chuťou sladov a sviežich citrusových tónov z chmeľov Mosaic a Citra kapituluje každý.

Pri varení nám nechýbala Gerdina odvaha a siahli sme po špeciálnom experimentálnom type chmeľu, ktorý pivu dodal punc výnimočnosti. Gerda tak v sebe ukrýva arómu bourbonu, dubu a kokosu, akoby zrela v sude. Zaži dobrodružstvo s Gerdou skôr, ako zatiahne na ďalšiu výpravu.“ Ide o kúsok, ktorý je podľa pivovaru navarený v štýle American IPA.

Názov piva: Gerda

Pivovar: Remeselný pivovar KGB

Druh piva: American IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 15°

Obsah alkoholu: 6,2%

Zloženie: Voda, jačmenný a ovsený slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Pivo sme dostali na otestovanie od pivovaru.

Farba: Červeno-hnedá. Pivo je kalné.

Pena: Smotanová, stredne vysoká. Bola zložená z malých mikrobubliniek. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, červeného pomaranču, toastu, karamelu aj náznakov čokolády.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, červeného pomaranču, toastu, náznakov čokolády aj karamelu a keksíkov. Horkosť je výrazná, doznievanie sladové s ovocným nádychom.

Zhrnutie

Príjemné pitie. Pivo je pekne vyskladané, prechody sú plynulé a iskrenie príjemné. Baví hlavne kombinácia citrusov a sladších tónov. Pivo je menej uhladené, je však dobre piteľné. Máme však výhrady k označeniu štýlu. Farbou, ale aj chuťou je tento kúsok skôr navarený v štýle American Brown Ale. Za to musia ísť body dole. Ak by bolo označenie ok, bolo by to 7,5 bodu, tak je to slušná sedmička. Pivo však bavilo a určite môžeme odporúčať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.13/10 (8 hodnotenie)