Supermarketový kúsok spoza rieky Morava (Holba Šerák)

Holba Šerák

Prvý nástrel: Dnes pomyselne nazrieme do českého pivovaru Holba, ktorý môžeme zaradiť do kategórie priemyselný pivovar. Jeho kapacita sa pohybuje niekde na úrovní 350-tisíc hektolitrov piva ročne. V jeho produkcii nájdete väčšinou českú klasiku. Jednu z nich si dnes otestujeme. Podľa stránky pivovaru pôjde o vlajkovú loď podniku. Nesie meno Holba Šerák a ide o svetlé výčapné pivo.

Názov piva: Holba Šerák

Pivovar: Pivovar Holba

Druh piva: Svetlé výčapné pivo

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  4,7 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, glukózový sirup, chmeľové produkty.

Cena: V českom supermarkete ho kúpite aj pod 50 centov.

Farba: Zlatistá. Pivo je číre ako sklo.

Vôňa: Výrazne sladová. Zachytíte karamel, ale aj železité tóny.

Pena: Šľahačková. Rýchlo padala.

Chuť: Úvod je stredne vysoko nastavený. V strede zachytíte karamelové tóny, ktoré zaiskria, následne však prechádzajú do rozbitejšej druhej polovice piva. Cez stred sa dostávate do jemne horkastého záveru.

4/10

Zhrnutie

Čo ja viem? Na spláchnutie smädu sa dá. Napríklad v lete to nájde dôvod svojej existencie. Ak sa na to pozrieme trocha komplexnejšie, výsledok nie je nijako úchvatný. Najsilnejší je asi stred, v ktorom sa rozvíja karamelový tón. To čo príde po strede je však už horšie predstavenie. Také mazľavé, rozbité a neuhladené. V ústach vám po ňom zostane divnejšia pachuť. Za zmienku stojí aj glukózový sirup v zložení. Ten používa napríklad aj Staropramen. Toto pivo zapadá do kategórie priemerný supermarketový kúsok. Na spláchnutie smädu sa hodí, inak nič prevratné. Dávam štyri body.  

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.13/10 (8 hodnotenie)