Surová a divoká ukážka „Stounov“ (Ripper)

Stone, Ripper, APA, American Pale Ale

Pivovar Stone je vo svete pivovarníctva pojmom. Jeho prístup k vareniu piva bol vzorom pre mnoho pivovarov vo svete. Založili ho v roku 1996 z Kalifornii a rástol raketovým tempom. Len pre zaujímavosť, dnes zamestnáva 1100 ľudí. Z hľadiska predaja patrí do TOP 10 najväčších remeselných pivovarov v USA. My dnes otestujeme kúsok, ktorý bol navarený v Nemecku. Práve tam sa totiž rozhodli Američania postaviť svoju vysunutú pobočku. Dnešný kúsok má názov Ripper a ide o štýl American Pale Ale.

Názov piva: Ripper

Pivovar: Stone Brewing

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Nemecko

Stupňovitosť: 13°

Obsah alkoholu: 5,7 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Cena: Za pivo sme zaplatili 2,5 eura.

Farba: Oranžovo-hnedá. Pivo je jemne kalbé.

Pena: Šľahačkovitá, vysoká. Padala a krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia karamelu, grepu a lesného ovocia.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, telo je plnšie, keď ponúka kombináciu grepu, egrešov, hrozna i trávnatých tónov. Koncovka je horkastá. Pivo pôsobí suchšie.

7/10

Zhrnutie

Zaujímavý kúsok, ktorý je surovejší, hutnejší a viac-menej divokejší. Najsilnejšou stránkou je práve mnohorozmerný stred piva, v ktorom nájdete pestrú a divokú zmes tónov. Pivu trocha chýba väčšia uhladenosť, ktorá sa podpisuje pod lepšiu piteľnosť. Za nás je to sedem bodov. Zaujímavé pivo, pokojne ochutnajte. Od tejto značky sme však už pili aj lepšie kúsky.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9.04/10 (14 hodnotenie)