Surovejšia IPA z chorvátskeho Gardenu (India Pale Ale)

The Garden Brewery, India Pale Ale, IPA, chorvátske pivo, recenzia, test, pivo

Chorvátsky pivovar The Garden Brewery pribudol na chorvátskej pivnej mape pred letom 2016. Otvoril ho v hlavnom meste Chorvátska tím ľudí, ktorí mali skúsenosti s prevádzkovaním festivalu či diskotéky. Pivovar nájdete v priemyselnej časti Záhrebu, keď ponúka kombináciu dobrého piva, jedla i kultúrneho programu. Už na začiatku jeho predstavitelia hovorili o tom, že chcú variť netradičné pivo a tak sa aj deje. Dnes ochutnáme v podstate pivnú klasiku od remeselníkov. India Pale Ale je totiž medzi malými pivovarmi mimoriadne populárna.

Názov piva: India Pale Ale

Pivovar: The Garden Brewery

Druh piva: IPA

Krajina: Chorvátsko

Stupňovitosť: 15°

Obsah alkoholu: 6,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšenica, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú plechovku sme zaplatili 2,34 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je takmer číre.

Pena: Jemná, vysoká, šľahačkovitá.

Vôňa: Kombinácia grepu, limetky, pomaranču, trávnatých tónov.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné. Ponúka kombináciu grepu, pomarančov, limetky i trávnatých tónov. Koncovka je výrazne horkastá.

7/10

Zhrnutie

Trochu surovejšia IPA, v ktorej hrajú pomerne výraznú úlohu trávnaté tóny pravdepodobne ovplyvnené chmelení. Pivo ponúka typickú ovocnú linku aj príjemne horkastú koncovku. Plusom je aj piteľnosť. My dávame sedmičku. V tomto smere sme pili aj lepšie „ipy“, body šli dole za trávičku. Pokojne však ochutnajte, je to fajn pivo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9.17/10 (3 hodnotení)