Švajčiarsky pohľad na ležiak (Quöllfrisch naturtrüb)

Locher - Quöllfrisch naturtrüb

Dnešná recenzia nás zavedie do Švajčiarska. Kým nemecké a rakúske pivo je u nás celkom známe, pivo zo Švajčiarska je v našom regióne vzácnosťou. Dnes ochutnáme kúsok, ktorý na trh uviedol pivovar Brauerei Locher. Ten síce vznikol už v roku 1810, najväčšiu premenu zažil v deväťdesiatych rokoch minulého storočia. V rokoch 1997 až 2007 zvýšil svoju kapacitu päťnásobne na 80-tisíc hektolitrov. Dnes presahuje 140-tisíc hektolitrov. Z jeho ponuky ochutnáme pivo s názvom  Quöllfrisch naturtrüb.

Názov piva: Quöllfrisch naturtrüb

Pivovar: Brauerei Locher

Druh piva: Ležiak

Krajina: Švajčiarsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  4,8 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ , kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali darom.

Farba: Svetlo-žltá, pivo je kalné.

Pena: Hutná, vysoká  a nadýchaná Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia karamelu, sladu, náznakov medu aj kvetiniek.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia jemného medu, karamelu, sladu. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie jemne horkasté s korenistou stopou.

6.5/10

Zhrnutie

Nie je to pivo, na ktoré nezabudneme, ale je to kúsok, ktorý je niečím iný. Už len tým, že jeho farba nie je číra a jasne ho zaradiť do štýlu ležiak je trocha problematické. Každopádne pivo nie je na obsah alkoholu až také hutné, ako by mohli piť, piteľnosť je však dobrá. Za nás to stačí na 6,5 bodu. Celkom zaujímavá skúsenosť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.75/10 (2 hodnotení)