Svetlé pivo, ktoré bolo nakoniec tmavé (Svatopavelské)

Svatopavelské

Prvý nástrel: Musím sa priznať, že Reichenberger bolo prvé pivo, ktoré sme tu recenzovali. Do Liberca sa vraciame opäť. Tentokrát skúšame vyššiu kubatúru, konkrétne Svatopavelské (na zadnej etikete pivovar píše o tomto pive ako o Konrade). Nemám špeciálne očakávania, možno ma príjemne prekvapia. Bodaj by.

Názov piva: Reichenberger Svatopavelské 16° (Predáva sa tiež ako Konrad Svatopavelské 16°)

Pivovar: Pivovar Liberec – Vratislavice

Druh piva: Špeciálne pivo svetlé. (Asi tam malo byť v lepšom prípade polotmavé)

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 16°

Obsah alkoholu: 7 %

Farba: No prekvapenie ako hrom. Toto pivo nie je svetlé, ale tmavé ako noc.

Vôňa: Medovo – karamelová.

Pena: Zapenilo to kvalitne, ale pomerne rýchlo opadlo.

Chuť: Celkom príjemná. Od začiatku diktuje tóny slad. Brucho je silne kávové a má príjemný dojazd. Cítiť aj chmeľové tóny, ale tie sú neprirodzené.

6/10

Zhrnutie

Takto ma ešte žiadne pivo neprekvapilo. Na etikete totiž píše o svetlom a do pohára prišlo tmavé. Aj som to skúšal hľadať na stránke výrobcu, nenašiel som. Našiel som len zmienky o polotmavom pive. Čudné. Ale to dajme na bok. Pivo sa pilo na to, že ide o vyššiu kubatúru príjemne. Dominujú karamelovo – kávové tóny. Vyšší obsah alkoholu nie je cítiť. Na strane druhej pivo obsahuje chmeľový extrakt. Body za chémiu musím preto krátiť. Celkove hodnotenie je však pozitívne. Pivo určite stojí za skúšku. Dávam solídnu šestku. Napriek kúzelníckemu prekvapeniu.