Vyznanie diabolskej lásky karamelu (Démon)

Démon

Prvý nástrel: Pivo z Pivovaru Vysoký Chlumec sme na našich stránkach ešte netestovali. V tejto chvíli to však zmeníme. Z chladničky sme vytiahli kúsok s názvom Démon. Ide o polotmavý špeciál, ktorý sa na etikete odvoláva na kláštorné receptúry mníchovskej oblasti z roku 1420. Očakávania sú teda pomerne vysoké. Uvidíme.

Názov piva: Démon Polotmavý špeciál

Pivovar: Pivovar Vysoký Chlumec

Druh piva: Polotmavý špeciál

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 5,2 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľové produkty, upravený chmeľ.

Farba: Jemné sfarbenie do červena.

Vôňa: Výrazný karamelový nádych.

Pena: Zapenila, ale pomerne rýchlo spadla. Konzistencia nebola príliš hutná.

Chuť: Slad už v úvode dominuje. Postupne sa k slovu stále intenzívnejšie dostáva karamel. Ten hrá v tomto kúsku prvé husle. Sladkastá chuť vás totiž sprevádza od začiatku až po koniec. Ten je horkastý len tak, aby sa nepovedalo.

6/10

Zhrnutie

Pokiaľ vyhľadávate sladkasté chute, v ktorých vyznieva karamel, ste na správnom mieste. Pivo je ódou na karamel. Podávajú si ho z každej strany. Mínusom je pre mňa celkom vyššia rezkosť aj absencia horkosti v závere. Piteľnosť je však celkom dobrá. Keď to porovnáme s ostatnými polotmavými kúskami je hodnotenie mierne nadpriemerné. Trocha ma len vyrušila minimálna trvanlivosť. Pivo má ešte rok záruku a to som ho kupoval asi dva mesiace dozadu. Zvláštne. Dveryhodnosti to určite nepridáva. Dávam šestku. Každopádne je to celkom príjemný kúsok.