Taká pivná istota. Osvedčená a obľúbená (HomeIPAtikum)

Chernobeer, HomeoIPAtikum, IPA, Zichovec

Kočovný pivovar Chernobeer Brewing Co. vstúpil na slovenskú pivnú scénu pomerne razantne. Celkom rýchlo si našiel miesto vo viacerých podnikoch, ktoré čapujú remeselné pivo. V ich prípade stavili na spoluprácu, ktorá je z nášho pohľadu medzinárodná. Pivo totiž varia v susednom Česku. Konkrétne ho varia v Rodinnom pivovare Zichovec, ktorý má u nás pomerne slušnú obľubu. My si dnes ochutnáme pivo, ktoré nesie meno HomeIPAtikum. Na nedávnej súťaži Zlatá pivní pečeť obsadilo toto pivo v kategórii American IPA štvrté miesto. Už to je veľký úspech, keďže o hlavnú cenu súťažilo 69 vzoriek.

Názov piva: HomeIPAtikum

Pivovar: Chernobeer Brewing Co. (navarené v Rodinný pivovar Zichovec)

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko (navarené v Česku)

Stupňovitosť: 15°

Obsah alkoholu: 6,7 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo nám na otestovanie poskytol samotný pivovar.

Farba: Zlatistá, pivo je číre.

Pena: Vysoká, trvácna. Bola zložená z malých i veľkých bubliniek a len veľmi pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomaranču, karamelu i limetky.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, telo plnšie. Ponúka kombináciu grepu, limetky pomaranču, ktorá prechádza do výrazne horkastej koncovky. Náznakom zachytíte aj masielko.

7.5/10

Zhrnutie

Lahodná, iskrivá a dobre piteľná IPA. Na svoje si prídu hlavne priaznivci horkých chutí, pretože tento kúsok je výrazne horkastý. Telo pritom ponúka citrusový predvoj, ktorý v našich končinách preslávil tento štýl. Táto IPA vsádza na istotu, osvedčenú a obľúbenú. Nevymýšľa a nesnaží sa zaujať niečím úchvatným. Za nás je to 7,5 bodu. Fajn pivo, také do pohody.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.95/10 (10 hodnotenie)