Pivná láska, ktorá prišla hneď na prvý dúšok (Black Bear)

Pivo z Mikkelleru - Black Bear.

Dánsky pivovar Mikkeller môžeme považovať za otca všetkých kočovných pivovarov. Stojí za ním pekný príbeh. Dánsky učiteľ matematiky a fyziky Mikkel Borg Bjergsø spočiatku varieval pivo len pre svojich kamarátov. Rád pritom experimentoval a púšťal uzdu fantázie. Časom sa jeho koníček pretavil v tzv. kočovné varenie piva, keď pivo varil v rôznych pivovaroch nielen v Dánsku. V jeho ponuke nájdete experimenty aj klasiku. Cieľom je ukázať rozmanitosť pivného sveta. A nielen toho pivného. Pivo varí kočovne po celom svete. My dnes ochutnáme kúsok, ktorý bol navarený v Belgicku. Nesie meno Black Bear. Ide o pivo štýlu Russian Imperial Stout.

Názov piva: Black Bear

Pivovar: Mikkeller

Druh piva: Russian Imperial Stout

Krajina: Belgicko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 10,1 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, špaldové vločky, hnedý kandizovaný cukor, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 4,40 eura.

Farba: Čierna.

Pena: Vysoká, hutná, smotanová. Len pomaly padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia čokolády, kávy, pripečenej hrianky, hrozienok, sušených sliviek i keksíkov.

Chuť: Telo plné, rezkosť ideálna. V chuti je pivo čokoládové (hlavne náznaky tmavej čokolády), kávové, kakaové, s výraznými stopami sušeného ovocia ako hrozienka, slivky či figy. Všetko je to „podmáznuté“ smotanovou jemnosťou. Doznievanie je príjemne korenisté, horkasté.

9/10

Zhrnutie

Parádne pivo. Na jednej strane našľapané a našponované chuťami, na strane druhej dobre piteľné a veľmi príjemné. Umocňuje to hlavne smotanová linka, ktorá robí toto pivo ľahším. Príjemné je aj ovocné iskrenie. A alkohol je v tomto kúsku schovaný. Za nás je to deviatka. Toto bola láska na prvý dúšok.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.1/10 (5 hodnotenie)