Taká príjemná poľská NEIPA od dvoch bratov (Honolulu)

Honolulu – Jaryllo & Amarillo NEIPA

Poľský pivovar Browar Dwóch Braci by sme mohli do slovenčiny preložiť ako Pivovar dvoch bratov. Ide o kočovný pivovar, za ktorým stoja (aké prekvapenie) dvaja bratia. Tí začínali ešte ako domovariči v roku 2011. O tri roky na to si v meste Kielce založili prvý podnik s remeselným pivom. V roku 2018 posunuli svoju vášeň k pivu ešte o kúsok vyššie. Založili si totiž kočovný pivovar. Z ich produkcie ochutnáme kúsok s názvom Honolulu. Ide o pivo štýlu New England IPA.

Názov piva: Honolulu – Jaryllo & Amarillo NEIPA

Pivovar: Browar Dwoch Braci

Druh piva: New England IPA

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu: 5,4 %

Zloženie: Voda, slad (Pale, Ale), pšeničný, plzeňský, vločky ovsa, chmeľ (Amarillo, Jaryllo, Centennial, Mosaic, Colombus), kvasinky.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili v prepočte 2,40 eura.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je zahmlené, kalné.

Pena: Vysoká, hutná, šľahačkovitá.

Vôňa: Výrazne citrusová. Kombinácia pomarančov, pomela, grepu, marakuje, ananásu či liči.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť primeraná. V chuti nájdete kombináciu grepu, marakuje, ananásu, pomela, pomaranču i ananásu. Horkosť je jemná, doznievanie ovocné.

7/10

Zhrnutie

Príjemná NEIPA. Vôňa naznačovala, že pôjde o parádne predstavenie, v samotnej chuti sa to až tak nepotvrdilo. K dokonalosti chýba viac hutnosti, iskrivosti aj džúsovosti. Ale vôbec to nie je zlé pivo. Má znaky štýlu a pije sa príjemne. Za nás slušná sedmička.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.25/10 (2 hodnotení)