Také pitie do pohody od Ikkona Brewery (A Trip to the Moon)

Ikkona - A Trip to the Moon

Dnes ochutnáme pivo z dielne slovenského kočovného pivovaru Ikkona Brewery. Konkrétne to bude kúsok s názvom A Trip to the Moon. Ten sme kúpili v rámci darčekového balenia.

Ide o štýl Belgian Blond Ale, ktorý pivovar charakterizoval nasledovne: „Vôňa piva je ľahká, korenistá, až medová. Čistá a plná sladová chuť v úvode je vyvážená jemnou chuťou karamelových cukríkov, ktorá sa otvára až do špecifickej sladkej chuti medových koláčov, ktoré kontinuálne prechádzajú do záverečnej veľmi príjemnej a lahodnej horkosti.“

Názov piva: A Trip to the Moon

Pivovar: Ikkona Brewery

Druh piva: Belgian Blond Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 13°

Obsah alkoholu:  5,5%

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za darčekové balenie troch pív sme zaplatili šesť eur.

Farba: Tmavo-žltá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou konzistenciou.

Vôňa: Kombinácia medu, karamelu a korenín.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia medu, karamelu, kvetiniek, ale aj náznakov plechových tónov. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie korenisté s horkastou stopou.

6.5/10

Zhrnutie

Pivo sme testovali s ležiakom toho istého pivovaru a boli si chuťovo podobné. Obe pivá mali výraznejšie sladové telo, ktoré trpelo na znaky oxidácie. V tomto prípade sú plusom prechody a pekné vyskladanie. Za nás je to za 6,5 bodu. Nie je to zlé, ani svetaborné. Také pitie do pohody.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5/10 (2 hodnotení)