Takto chutí americká revolúcia (Coffee Milk Stout)

Prvý nástrel: Ak by sme hľadali jedného z viacerých aktérov pivnej revolúcie v USA, určite by sme museli spomenúť aj americký pivovar Stone Brewing. Pivovar z Kalifornie vznikol v roku 1996 a trh začal zaplavovať poriadne nachmelenými pivami. Na vtedajšiu dobu nezvyčajná produkcia mala úspech. Produkcia rástla až sa vedenie pivovaru rozhodlo, že postaví ďalšiu „fabriku.“ Voľba padla na Berlín, kde vznikla akási dvojička pivovaru z Kalifornie. Práve z nej pochádza aj kúsok, ktorý si dnes otestujeme. Ide o pivo s názvom Stone Coffee Milk Stout.

Názov piva: Stone Coffee Milk Stout

Pivovar: Stone Brewing

Druh piva: Milk Stout

Krajina: Nemecko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,0%

Zloženie: Na etikete nebolo uvedené.

Cena: Za pivo sme zaplatili necelé štyri eurá.

Farba: Čierno-čierna. Inú farbu ani nehľadajte.

Pena: Vysoká, smotanová. Len veľmi pomaly padala a krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia kávy, tmavej čokolády a obilia.

Chuť: Sladový úvod je na štýl piva primeraný. V bruchu nachádzate kombináciu kávy, tmavej čokolády  pripálenej hrianky, karamelu, smotanových a jemne aj citrusových tónov. Koncovka je príjemne horkastá.

8/10

Zhrnutie

Sú pivovary, ktorých pivá sú ukážkové a môžu slúžiť ako predloha či vzor pre ďalších producentov piva. Práve Stone patrí medzi ne. Ich Milk Stout je trocha drsný a surovejší, ale výborne spravený. Kto ma rád kombináciu kávy, výrazne horkej čokolády a jemných smotanových tónov, ten si príde na svoje. Pivu v podstate nemáme čo vytknúť. Dávame osem bodov. Je to už len o preferencií, ktorý pivný štýl máte najradšej.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.23/10 (11 hodnotenie)