Takto má (môže) chutiť IPA (Thornbridge Brewery Jaipur)

thornbridge-brewery-jaipur

Prvý nástrel: Angličania majú bohatú históriu pri varení piva. Je to dobrý predpoklad toho, aby v krajine vedeli navariť kvalitné pivo. My sa dnes do tejto ostrovnej krajiny pozrieme. A nebudeme ochutnávať pivo, ktoré má dlhú tradíciu. Najmä ak sa pozrieme na dátum otvorenia pivovaru. Thornbridge Brewery totiž založili v roku 2005. A bol to začiatok úspešného príbehu. Do dnešného dňa vyhral vyše 350 rôznych cien. Jedným z jeho vlajkových lodí je aj pivo s názvom Jaipur. Ide o štýl India Pale Ale.

Názov piva: Jaipur

Pivovar: Thornbridge Brewery

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Veľká Británia

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,9 %

Zloženie: Voda, pšeničný slad, pšenica, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali darom. Od koho? To nevieme. Pri tomto pive nám totiž chýba v zápise pôvod. Hádam sa na nás nebudete hnevať, ale občas sa nám to stať môže 🙂

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je jemne kalné.

Vôňa: Svieža. Dominuje citrusové ovocie – grep, limetky, ale aj ríbezle. Jemne cítite aj kvasinky.

Pena: Jemná, šľahačková. Rýchlo padala a tvar si nedržala.

Chuť: Pivo začína sviežo a taký je aj celý priebeh. V strede vyskakuje grep, citrón i limetka. Tóny sú hutné a pekne iskrivé. Koncovka je príjemne horkastá.

8/10

Zhrnutie

Pekná ukážka štýlu IPA. Pivo je ľahké, ovocné, svieže a dobre sa pije. Keď sa z neho prvýkrát napijete, zachytíte výraznú ovocnú zložku. Tá dominuje stredu a robí toto pivo osviežujúce. Záver je príjemne horkastý. V globále toto pivo nemá výraznejšiu chybu. Dávame slušnú osmičku. Zhodli sme sa na tom obaja hodnotitelia. Takto má chutiť IPA.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (4 hodnotení)