Takto si predstavujeme pivné Vianoce (Santa’s Secret)

Dánsky pivovar To Øl založil v roku 2010 domovarič Tore Gynther. A jeho produkcia mala veľký úspech. Kočovný pivovar totiž stavil na produkciu, ktorej cieľom bolo spestriť ponuku na trhu o niečo nové a nezvyčajné. A presne taká je aj produkcia tohto pivovaru. Dnes ochutnáme ich kúsok, ktorý nesie názov Santa’s Secret. Ide o vianočný špeciál. Pivo je navarené v štýle Brown Ale, ktorý je ozvláštnený o kávu, škoricu či kardamón.

Názov piva: Santa’s Secret

Pivovar: To Øl (navarené v pivovare De Proefbrouwerij)

Druh piva: Brown Ale

Krajina: Belgicko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 8,0 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, ovsené vločky, chmeľ, laktóza, káva, škorica, kardamón, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili štyri eurá.

Farba: Čierna s rubínovým odtieňom.

Pena: Smotanová, vysoká a hutná. Len pomaly padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia kávy, mliečnej čokolády, karamelu, sladkého drievka, škorice i korenín.

Chuť: Sladový základ je výrazný a hutný, telo plné. Ponúka kombináciu kávy, karamelu, sladkého drievka, škorice, sušených hrozienok i orieškov. Koncovka je korenisto-horkastá.

9/10

Zhrnutie

Parádne pivo. Lahodné, pekne vyskladané a iskrivé. Máte pocit, že pijete nejaký roztopený koláčik. Najmä telo ponúka zaujímavú paletu chutí. Že ma pivo osem percent alkoholu? To nepoznáte. Lahodnosť dominuje a robí toto pivo nebezpečne piteľným. Za nás deväť bodov. Krásne Vianoce.

PS: Pri takýchto pivách dávajte pozor na teplotu podávania. Pokojne to pivo nechajte na 12-tich stupňoch. Pekne sa rozvinú všetky jeho možnosti a prednosti.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9.53/10 (16 hodnotenie)