Takto varia kyseláče v Austrálii (Miss Pinky)

Boatrocker Brewers & Destillers, Austrália, austrálske pivo, kyseláč, malinové pivo

História austrálskej spoločnosti Boatrocker Brewers & Destillers za začala písať v roku 2009, keď za ňou stoja manželia Matt a Andrea Houghtonovci. V tomto prípade však príbeh pivovaru začal o niečo skôr. Matta totiž ovplyvnil seriál Beer Hunter. Aj vďaka nemu začal cestovať a objavovať pivnú rozmanitosť.

Po návrate domov začal variť najprv kočovne, keďže financie na pivovar nemal. Tie sa nakoniec našli a pred dvoma rokmi k pivovaru pripojil aj liehovar. My dnes z ponuky pivovaru ochutnáme pivo s názvom Miss Pinky.

Ide o ochutený Berliner Weisse. Pivovar na plechovke píše, že na každých 4 000 litrov várky bolo použitých 250 kilogramov malín. Pivovar sa pritom chváli tým, že ide podľa neho „o najosviežujúcejšie pivo na svete“.

Názov piva: Miss Pinky

Pivovar: Boatrocker Brewers & Destillers

Druh piva: Ochutený Berliner Weisse

Krajina: Austrália

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 3,4 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšenica, maliny, kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali darom. Ďakujeme Erik.

Farba: Ružová, pivo je jemne kalné.

Pena: Jemná, šľahačkovitá. Bleskurýchlo spadla.

Vôňa: Maliny v kombinácii s kyselkavým podtónom.

Chuť: Kyselkavý nástup je nevtieravý a držaný na uzde. Maliny sa hlásia k slovu, nie sú až tak výrazné. Koncovka je horkastá len náznakom.

7/10

Zhrnutie

Príjemný kyseláč. Je pekne vyskladaný, osviežujúci i decentne ovocný. Práve slovíčko „decentnosť“ je v tomto prípade veľmi dôležitá. Pivo totiž neiskrí až tak, ako by mohlo. Malinový kyseláč je pomerne rozšírený a tak vieme porovnávať. Pili sme už aj oveľa podarenejšie kyseláče. V tomto prípade je to slabšia sedmička.

Sending
Hodnotenie čitateľov
10/10 (2 hodnotení)