Táto žaba v hmle nás bavila, ale… (Frog in Fog)

Frog in Fog

Pred recenziou piva s názvom Frog in Fog, ktoré má na svedomí Remeselný pivovar Hellstork sme čo to strávili polemikami a hľadaním informácií. Chceli sme totiž zistiť, prečo pivo nesie podtitul Vermont IPA a nie New England IPA, ktorý je rozšírenejší. Tak sme pátrali po tom, či môžeme medzi týmito pojmami hľadať nejaké významové odlišnosti. Tie sme nakoniec nenašli. Hľadali sme zle? Každopádne sme sa na túto recenziu tešili.

Názov piva: Frog in Fog – Vermon IPA

Pivovar: Remeselný pivovar Hellstork

Druh piva: New England IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená°

Obsah alkoholu: 6,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný, pšeničný a ovsený slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 5,39 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je len jemne kalné. (Oproti štýlu NEIPA málo zahmlené)

Pena: Vysoká, nadýchaná. Len pomaly padala.

Vôňa: Výrazná. Kombinácia grepu, pomela, ananásu, marakuje.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti prítomná kombinácia grepu, limetky, pomela, marakuje i náznakov kvetiniek. Horkosť je výrazná, doznievanie jemne trávnaté s horkastým dozvukom.

7.7/10

Zhrnutie

Na to, že má toto pivo 6,5 percenta alkoholu sa pije neuveriteľne ľahko. Až nebezpečne ľahko. Tóny sú dostatočne hutné a iskrivé. Dominantou je ovocná linka, ktorá je na slovenské pomery nezvyčajná. Ak by sme toto pivo mali porovnávať s konkurenciou spoza hraníc, pivu chýba viac uhladenosti. Ale nie je to chyba. Pivo chutilo, dokonca veľmi. Len na štýl IPA to bolo až príliš džúsové a na štýl NEIPA príliš horké a málo zahmlené. V prvom prípade by to bola osmička, v druhom 7,5. Tak je výsledok niekde medzi tým.

PS: Dilema nás prinútila dať nezvyčajnú známku. A budeme veľmi zvedaví na diskusiu ohľadom štýlu Vermont IPA.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.5/10 (17 hodnotenie)