Súperenie? Kdeže. Pivovary sa spojili a ponúknu svoje pivá spoločne

Žiwell

Posledné mesiace či roky môžeme v pivnom priemysle označovať všelijako. Niekto môže vyzdvihnúť zmenu správania zákazníkov, ktorú odštartovala pandémia, ďalší poukáže na silný faktor šetrenia, ktorý priniesla všadeprítomná inflácia. Napriek nie práve ideálnej situácii sa nájdu aj pozitívne príklady. Jeden z nich vznikol v Piešťanoch.

Spolupráca z mesta

Letná sezóna je za nami a pivovary bilancujú. Inak tomu nie je ani v Piešťanskom pivovare ŽiWell. Aj tam spozorovali zmenu, ktorá postihla celý trh. „Na tohtoročnej letnej sezóne je pekne vidieť socioekonomicky stav našej spoločnosti. Ľudia sú opatrní, šetria, menej sa bavia a keď už, tak často radšej ostanú doma,“ konštatuje pre oPive.sk spolumajiteľ pivovaru Peter Demko.

Ten poukazuje na to, že vidia zmenu pri správaní zákazníkov. „My vieme, že pivo sa neprestane piť nikdy, ale vidíme, že náš prémiový produkt je v ťažkých časoch nahradený niečím ekonomickejším. Je to tak so sudovým aj na fľaškovým pivom. Máme šťastie, že nás držia naše vlastne prevádzky,“ hovorí.

Napriek nie práve ideálnym časom sa rozhodli spojiť sily s konkurenciou. Spolu s pivovarom Simeon uviedli na trh balík pív „Pišťanskí víťazi“. „Nápad spraviť spoločný balíček so Simeonom vznikol po tom, čo sme sa dozvedeli, že naše pivá slušne zabodovali v súťaži Slovenský pohár remeselného piva“ približuje Peter.

Aj prekvapenie

Ten poukazuje na to, že dva piešťanské pivovary získali spolu päť medailí, keď vyhrali tri kategórie z ôsmich. „Simeon Tropic 14,7 sa navyše stal Grand Champion súťaže. Príde nám výnimočné, že dva malé pivovary z malých Piešťan získali takéto veľké ceny a chcem ľuďom ponúknuť možnosť aby ochutnali víťazne piva v jednom balíku,“ naznačuje pivovarník.

V Piešťanoch však pripravili aj ďalšie akcie. „V ŽiWlli chystáme jesennú e-shop akciu na plechovky, tento týždeň tiež spúšťame nový špeciál ŽiWell PreŽito 11°- ražný ležiak navarený pri príležitosti založenia folklórneho súboru Žito,“ hovorí Peter s tým, že štvrtka 16. 11. začína v Kuraslone Jesenná pivotéka, na ktorej budú ponúkané víťazné pivá z Piešťan v čapovanej verzii.

Pivovary sa pripravujú aj na záver roka. Ten je mnohokrát spojený aj so špeciálnymi pivami. „Vianočná sezóna sa u nás nesie najmä v znamení chystania balíčkov a spoluprácou na rôznych vianočných večierkoch a teambildingoch pre firmy. Chystáme aj nejaké špeciálne pivko, nateraz to ale necháme ako prekvapenie,“ uzatvára rozprávanie Peter Demko z Piešťanského pivovar ŽiWell.

Prečítajte si aj

Spolupráca vydavateľstva a pivovaru? Sily spojili Stupavar a Slovart

Snímka: Piešťanský pivovar ŽiWell