Toto je sedem najlepších pivných podnikov v Česku

Praha, Karlov most, noc

Česko je krajina pivu zasnúbená. Práve naši susedia vypijú najviac piva na hlavu spomedzi všetkých národov na svete. Veľkú tradíciu má v Česku hlavne ležiak, ktorý nesmie chýbať v každej krčme hoci aj na samote. Pivná ponuka však nie je len o ležiaku a aj u susedov nájdete podniky, v ktorých budete mať problém čo si vybrať skôr. Práve na základe hodnotení recenzentov Ratebeer.com sme zostavili sedmičku podnikov, ktoré sa pri návšteve Česka, resp. Prahy oplatí navštíviť. Poznáte aj ďalšie? Tak nám ich napíšte do komentára.

U Slovanské Lípy

Ak hľadáte českú klasiku v osvedčenej podobe, tento podnik je ten pravý. Tradičná česká „hospoda“ ponúka na výčape desať druhov piva. Väčšina z nich pochádza z malých a stredných pivovarov z Česka a Moravy. Podnik okrem toho ponúka aj tradičnú českú kuchyňu.

Adresa: Tachovské naměstí 288/6, Praha 3 – Žižkov • Facebook • Web


Base Camp Pivní Galerie

Okolo 500 druhov fľaškového piva na vás čaká v pivotéke Base Camp Pivní Galerie. Na svoje si prídu nielen priaznivci českých pív, ale aj kúskov z celého sveta.  Aj keď podnik nemá výčap, fľaškové pivo môžete konzumovať priamo v podniku.

Adresa: U Studánky 253/27, Praha 7 – Bubeneč • Web


Restaurace Kulový Blesk

Komorné prostredie, ktoré poskytne atmosféru tradičnej českej krčmy. Na výčape vás pritom čaká 13 druhov piva, ďalšie dve desiatky pív sú zase v ponuke vo fľašiach. Okrem iného sa v tomto podniku môžete najesť. Doménou je predovšetkým česká kuchyňa.

Adresa: Sokolská 13, Praha 2 – Nové Město • Facebook • Web 


Malý/Velký

Za podnikom s názvom Malý/Velký stojí majiteľ kočovného pivovaru Falkon Independent Brewery. Práve jeho pivá môžete v tomto podniku ochutnať. A nielen tie. Domáca produkcia je dopĺňaná aj zaujímavými kúskami z celého sveta. Na výčape nájdete osem druhov piva, ďalších asi 150 je k dispozícii vo fľaškovej verzii.

Adresa: Mikovcova 605/4, Praha 2 – Vinohrady FacebookWeb 


Pivovarský Klub

Veľmi dobré hodnotenia od priaznivcov piva má podnik Pivovarský Klub. Priazeň si nezískal širokou ponukou piva, keďže na výčape má „len“ šesť pív, bodoval hlavne atmosférou. Vyberať si môžete hlavne z českých malých a stredných pivovarov. K dispozícií je aj pivotéka.

Adresa: Křižíkova 272/17, Praha 8 – Karlín • Facebook 


Zlý Časy

Podnik sa už zaraďuje medzi kultové. Na výčape na troch poschodiach nájdete štyri desiatky hlavne českých a moravských pív. Ak by ste si ani z takej ponuky nevedeli vybrať, k dispozícii sú aj fľaškové pivá. V susedstve podniku je pritom aj špecializovaná pivotéka, ktoré nesie názov Pivkupectví.

Adresa: Čestmírova 390/5, Praha 4 – Nusle • Facebook • Web 


BeerGeek Bar

Skutočným chrámom remeselného piva v Česku je BeerGeek Bar. Za jeho vznikom stoja Rusi, ktorí podľahli čaru remeselného piva. Na výčape ponúkajú 32 druhov zlatistého moku. Ponuka je pritom tvorená zaujímavým mixom domácich a zahraničných pív. Medzi nimi nájdete aj značku Sibeeria, ktorá patrí majiteľom.

Adresa: Vinohradská 988/62, Praha 3 – Žižkov • Facebook • Web 

Snímka: Pixabay/LubosHouska