Toto pivo by sme v lete pili každý deň (CLWB Tropicana)

CLWB, Tropicana, Tiny Rebel, IPA

Walský pivovar Tiny Rebel je klasickým príkladom toho, ako sa z koníčka môže stať živobytie. Bratranci Bradley Cummings a Gareth Williams sa v roku 2012 rozhodli založiť pivovar, čo bolo vyústením niekoľkoročného domovaričstva. Postupovali jednoducho. Prenajali si priemyselnú halu a začali variť. Už o rok na to si otvorili vlastný podnik. Viac-menej museli. V súťaži Champion Beer of Wales Competition sa im totiž podarilo obsadiť prvé miesta a záujem o ich pivo rástol. Počas uplynulých rokov niekoľkokrát rozširovali výrobu pod čo sa podpísal hlavne veľký záujem o ich pivo. My si dnes ochutnáme kúsok, ktorý nesie meno CLWB Tropicana. Ide o štýl IPA, pri výrobe ktorého bolo použité ovocie. Aké? Na etikete sme to nenašli.

Názov piva: CLWB Tropicana

Pivovar: Tiny Rebel

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Spojené kráľovstvo (Wales)

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, chmeľ, ovocná šťava, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú plechovku sme zaplatili v prepočte 4,50.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Jemná, šľahačkovitá. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa:  Intenzívna. Kombinácia ananásu, pomela, žltého melónu, manga i limetky.

Chuť:  Sladový základ je nevýrazný, telo stredne plné. Ponúka kombináciu ananásu, pomela, žltého melónu, manga i kvetiniek. Koncovka je príjemne horkastá.

8/10

Zhrnutie

Ľahké, osviežujúce a iskrivé pivo. Piteľnosť je v tomto smere na prvom mieste a do popredia sa tlačí hlavne ovocný rozmer tohto kúsku. Citrusové ovocie hrá prvé husle a posúvajú toto pivo do iných rozmerov, ktoré sa vymykajú klasickej „ipe“. Práve toto robí tento kúsok iný. Za nás je to osem bodov. Treba vyskúšať, na leto ako stvorené.

Sending
Hodnotenie čitateľov
10/10 (2 hodnotení)