Toto pivo pite jedine na pláži v Turecku (Bomonti)

Bomonti Filztrezis, Bonmonti, turecké pivo, Efes, Anadolu Efes, test, recenzia

Turecko nie je pivná destinácia, ale s pivom sa v nej stretnete. A je veľká pravdepodobnosť, že keď si v tejto krajine dáte pivo, bude ho mať na svedomí spoločnosť Anadolu Efes. Túto pivovarskú skupinu založili v roku 1969 a pomerne rýchlo prerástla hranice Turecka. Pivovar dnes má na tureckom trhu 84-percentný podiel.

Až tri štvrtiny svojej produkcie pritom vyváža do zahraničia, keď pivo distribuuje do vyše 70 krajín sveta. Pivovar patrí do TOP 10 najväčších pivovarov v Európe a do TOP 20 vo svete. My dnes ochutnáme pivo, ktoré nie je až tak rozšírené. Nesie meno Bomonti Filztrezis. A ide o nefiltrovaný ležiak.

Názov piva: Bomonti Filztrezis

Pivovar: Anadolu Efes

Druh piva: Ležiak

Krajina: Turecko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,8 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, CO2, chmeľ.

Cena: Pivo sme dostali darom.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá. Vystúpala vysoko a pomaly padala.

Vôňa: Slad dominuje. Okrem neho zachytíte aj citrusové tóny.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, telo prázdnejšie. Nájdete v ňom kombináciu sladu, karamelu i náznakov cukríkovosti. Koncovka je jemne horkastá.

4.5/10

Zhrnutie

Keď zatvoríte oči a predstavíte si, že ležíte na pláži niekde na Tureckej riviére, vtedy môže mať toto pivo opodstatnenie. Inak je to len veľmi slabé europivo, ktoré sa ľahko pije. Nezaujme v podstate ničím. Za nás je to 4,5 bodu. Áno, na pláži v Turecku by to bolo o pár bodíkov viac. Ale o tom to je.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.58/10 (6 hodnotenie)