Trnavsko-bratislavská tmavá spolupráca (Collision)

Spolupráca kočovného a kamenného pivovaru nie je neobvyklá. Do istej miery sa rodí vždy pri varení receptu od kočovníkov. Pivo sa potom obvykle predáva pod značkou kočovného pivovaru. Dnešný kúsok sa však otvorene hlási k tomu, že ide o spoluprácu kočovného a kamenného pivovaru. Sily spojili trnavský pivovar Sessler a bratislavský kočovný pivovar Unorthodox Brewing. Výsledkom je pivo s názvom Collision. Ide o štýl Black IPA, ktorá bola obohatená o kokos.

Názov piva: Collision

Pivovar: Pivovar Sessler a Unorthodox Brewing

Druh piva: Black IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 13 %

Obsah alkoholu: 5,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad (Pale Ale, Plezeňský, carafa II), pšeničný slad, chmeľ (Pacific Gem, Motueka), kvasinky, kokos.

Cena: Za tretinkov ú fľašu sme zaplatili tri eurá.

Farba: Čierna. Pri pohľade do protisvetla mala hnedasté odtiene.

Pena: Šlahačkovitá. Vystúpala vysoko a pomerne rýchlo padla.

Vôňa: Prvý dojem margotka. Okrem kokosu, čokolády, pripálenej hrianky môžete rozoznať rum či kvetinkovú stopu.

Chuť: Sladový nástup je výrazný, telo piva je prekvapivo prázdnejšie. Nájdete v ňom kombináciu karamelu, pripálenej hrianky, čokolády či rumovej linky. Všetko je to podčiarknuté kokosovou linkou. Koncovka je výrazne a niekedy až vtieravo horkastá.

6/10

Zhrnutie

Tak, očakávania boli určite vyššie. Pivu chýba lepšie vyskladanie, zaoblenosť tónov i piteľnosť. Všetko pôsobí ako zlé poskladanú puzzle. Pivo nemá žiadnu „vadu“, len si akoby nesadlo. Dokonca aj horkastá koncovka nepôsobí presvedčivo. Ale aby to tu nebolo len o hanení, vyznávači horkejších kúskov si prídu na svoje. Dnes je to za šesť bodov.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7/10 (4 hodnotení)