Trnavský kolotoč so šiestimi sedačkami  (6-sladová 12-ka)

Sessler - 6-sladová 12-ka

Prvý nástrel: Slovensko je krajinou spodne kvasených pív. Je to tak a ešte aj dlho bude. Ponuku našťastie trocha prekopávajú menšie pivovary a neplatí to len pri kategórii vrchne, ale aj spodne kvasených pív. Dnes si otestujeme práve kúsok, ktorý spadá do najrozšírenejšej kategórie. Vyskúšame si pivo s názvom 6-sladová 12-tak, ktoré navaril trnavský pivovar Sessler.

Názov piva: 6-sladová 12-ka

Pivovar: Pivovar Sessler, Trnava

Druh piva: Polotmavý ležiak

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 4,9 %

Zloženie: Voda, jačmenné slad, chmeľ, pivovarské kvasnice.

Cena: Okolo dvoch eur.

Farba: Červeno-hnedá. Pivo je kalné, keďže ide o nefiltrovaný a nepasterizovaný kúsok.

Vôňa: Výrazne sladová. Cítim hlavne karamel, čokoládu a jemne aj kávu.

Pena: Rýchlo vystúpala. Jemné bublinky si dlho tvar nedržali.

Chuť: Sladový úvod je postavený vysoko a v tomto trende pokračuje aj v strede. Tu najprv zaklope na dvere karamel, neskôr aj čokoláda, káva i kvetinkové šteklenie. Koncovka je jemne horkastá.

6/10

Zhrnutie

Nezvyčajné pivo. Najmä stred piva pripomína horskú dráhu a každým napitím objavujete niečo nové. Paradoxne, toto nepovažujem za plus. Pivo pôsobí trocha rozhádzane a tóny nie sú zaoblené. Úvod naznačuje, že pôjde o chuťovo nadupané pivo, ale v strede to škrípe. Chute tam ubiehajú veľmi rýchlo. Karamel, čokoláda, slaná pachuť, káva, karamel a tak ďalej. Ako nejaký kolotoč. Po dopití vám v ústach zostáva sladko. Pivo je však piteľné a niekomu môže zapasovať viac. Ja dávam šestku. Vyskúšajte, možno nebudete súhlasiť.