Zatvorený pivovar už hľadá nového majiteľa aj verejne

Trogár

O tom, že zo slovenskej pivnej mapy zmizol nitriansky pivovar Trogár sme informovali pred necelým mesiacom. Už vtedy nám majitelia potvrdili, že pivovar je na predaj. Teraz sa oficiálna ponuka dostala aj na verejnosť.

Ťažká doba

Len pripomenieme, že pivovar bol na scéne od roku 2013 a etabloval sa hlavne na regionálnom trhu. Do problémov ho dostali ťažké posledné dva roky poznačené pandémiou nového koronavírusu.

„Neprežili sme lockdowny a už nemáme vôľu ďalej pokračovať,“ vysvetľoval vo februári  pre oPive.sk Karol Wolf, spolumajiteľ pivovaru. Podľa jeho slov rozhodnutiu pomohla aj byrokracia zo strany úradov a s tým spojené komplikácie.

V týchto dňoch sa objavili inzeráty ponúkajúce pivovar na predaj. „Predáme kompletne schválený pivovar s technologickým vybavením, licenciou a registráciami na výrobu a predaj piva s web stránkou,“ píše sa v inzeráte.

Cena je neznáma

Pivovar disponuje varňou o objeme 1000 litrov a vlastní osem tankov, keď kapacita každého z nich je 1500 litrov. „Súčasťou výroby je možnosť stáčať vyrobené pivo do KEG sudov, alebo do sklenených fliaš,“ píše sa v inzeráte.

Podľa inzerátu pivovar vlastní poloautomatickú fľaškovaciu linku s kapacitou 200 fliaš za hodinu, keď dokáže plniť fľaše s objemom od 0,33 do 0,7 litra. Cena, za ktorú pivovar ponúkajú nie je verejne známa.

Nie je to jediný pivovar, ktorý sa v týchto týždňoch núka na predaj. Pred pár dňami sme informovali o tom, že svoju technológiu predáva pivovar Huncút. Ten na rozdiel od Trogára nekončí, len prechádza na väčšiu kapacitu.

Prečítajte si aj

V pivnej bašte končí pivovar: „Už nemáme vôľu pokračovať“

Snímka: Pivovar Trogár