Uhladené a svieže. Z Anglicka (Double Hopped Citra IPA)

Mark&Spencer Double Hopped Citra IPA

Prvý nástrel: Môžu privátne značky reťazcov zaujať? V slovenských, ale aj českých podmienkach ťažko. Ak si  nechajú reťazce vyrobiť obrandované pivo, zväčša tlačia na cenu a šetria. Výsledky sú tak rozpačité. Britský reťazec Mark & Spencer sa však z tohto pravidla akosi vymyká. Pivo mu varia pomerne malé pivovary.  Príkladom je aj pivo, ktoré varí pivovar Oakham Ales. To nesie názov Double Hopped Citra IPA.

Názov piva: Double Hopped Citra IPA

Pivovar: Oakham Ales, Cambridgeshire

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Veľká Británia

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,9 %

Zloženie:  Voda, sladový jačmeň, glukózový sirup, upravený chmeľ, pivovarské kvasnice.

Cena: Pivo sme kúpili v reťazci Mark & Spencer. V akcii vyšlo asi na 2,5 eura.

Farba: Slamovo-žltá. Pivo je jemne zakalené.

Vôňa: Zaujímavá. Zachytil som citrusové ovocie, kvetinky i bázový kvet.

Pena: Jemnulinká. Vyskočila a rýchlo opadla.

Chuť: Úvod je svieži a sviežosť sa tiahne celým kúskom.  V strede vás najprv prekvapí karamelovo-medová kombinácia, ktorá prechádza do citrusovo-kvetinkovej koncovky. Záver je príjemne horkastý.

8/10

Zhrnutie

Príjemné pivko. Uhladené, svieže a lahodné. Najkúzelnejší je stred, v ktorom proti sebe stojí sladkosť i ovocná kyslosť. Táto kombinácia je základom úspechu. Karamel, med, kvetinky i citrusové ovocie. Ako to už tradične býva, všetko je zaobalené do tradičnej anglickej lahodnosti. Koncovka je horkastá a zachytil som v nej aj drobnú pachuť. Ale toto pivo je fakt výborné. Prekvapivé a ponúkajúce pivný zážitok. Aj keď ten glukózový sirup nemá čo v pive robiť, dávam osmičku. Rozhodla chuť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9/10 (2 hodnotení)