Ukážka toho, ako kočovníci dospievajú (Freemasons)

Freemasons, IPA, India Pale Ale, Hellstork, Padre, Unorthodox

Trojica kočovných pivovarov Hellstork, Padre Craft Brews a Unorthodox Brewing je na slovenskej remeselnej scéne už nejaký rok. Boli to práve oni, ktorí boli zastúpení v prvej vlne akéhosi pivovarníckeho boomu u nás. Za posledných päť rokov sa každý z pivovarov pohol iným smerom. Je zaujímavé sledovať, aké pivo produkujú. Ďalším faktom je, že predstavitelia všetkých pivovarov sa vedia dohodnúť na spolupráci. Jej výsledkom je spoločné pivo, ktoré nesie názov Freemasons. Ide o štýl India Pale Ale s belgickým nádychom.

Názov piva: Freemasons

Pivovar: Remeselný pivovar Hellstork + Padre Craft Brews + Unorthodox Brewing

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 7,2 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 7,20 eura.

Farba: Oranžovo-hnedá. Pivo je kalné.

Pena: Vysoká, hutná, smotanová. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomarančov, marhúľ, kvetiniek, koriandru i korenistých tónov.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné. Ponúka kombináciu grepu, pomarančov, mandarínok, ríbezlí, kvetiniek, koriandru i tónov prezretých marhúľ. Koncovka je výrazne horkastá.

8/10

Zhrnutie

Od tohto spojenia by ste v minulosti možno čakali chmeľovú smršť so surovejším prejavom. Výsledok je však prekvapivo lahodný, príjemne vyskladaný s pekne schovaným alkoholom. Hutnosť tónov nie je až taká „našľapaná“ a ponúkne príjemné ovocné predstavenie s horkastou koncovkou. Za nás je to osem bodov. Pozor, tomuto pivu môže čas pomôcť.

PS: Aj na tomto kúsku môžete sledovať, že pivovarníci sa posúvajú a istým spôsobom doznievajú. A to je len dobre. Môžeme sa tešiť na ďalšie roky.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.11/10 (9 hodnotenie)