Ovocné predstavenie z Košíc (Hostinec BB Love 1626)

Prvý nástrel: Dnes ochutnáme pivo, ktoré je jednou z vlajkových lodí košického pivovaru Hostinec. Nesie meno BB Love 1626. Asi vás napadne, prečo ten dátum a čo znamenajú iniciály. Vysvetlenie ponúka pivovar na vlastnej stránke. „V roku 1626 sa v Levočskom dome odohrala azda najväčšia slovenská svadba v histórií a Košice sa stali vďaka pozvaným panovníkom z celej Európy na chvíľu jej hlavným mestom. Betlén si vtedy zobral za manželku Brandeburskú. Na počesť tejto udalosti a ich lásky vzniklo pomenovanie pre toto pivo,“ vysvetľuje pivovar na stránke. V našom prípade ochutnáme kúsok, pri výrobe ktorého bolo použitých 100 kilogramov malín a čučoriedok.

Názov piva: BB Love 1626 Čuroriedky & Maliny

Pivovar: Pivovar Hostinec

Druh piva: Ochutené/ovocné pivo

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 11,0°

Obsah alkoholu: 4,8 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšeničný slad, pšenica, chmeľ, čučoriedky, maliny, pivovarské kvasnice.

Cena: Pivo sme dostali na otestovanie priamo od pivovaru.

Farba: Malinová. Pivo je kalné.

Pena: Šľahačková, jemná.

Vôňa: Ovocie sa nezaprie. Cítite hlavne maliny.

Chuť: Sladový úvod je pomerne nevýrazný, v strede nájdete kombináciu sladkých a ovocných chutí. Dominujú hlavne maliny. Koncovka je horkastá len jemne.

8/10

Zhrnutie

Podarený kúsok. Ľahký, osviežujúci a prudko piteľný. Ovocná zložka je nevtieravá a pôsobí skôr podmazovo. Kvitujeme hlavne stred, ktorý pekne kombinuje sladké a kyslasté ovocné chute. Celkový dojem je nadpriemerný. Dávame osem bodov. Jedno z najlepších ochutených pív, ktoré sme tu testovali. Na výčape musí byť zážitok ešte väčší.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.08/10 (13 hodnotenie)