Ukážka tropického raja zo Záhoria (Tropical Booze)

Wywar, Tropical Booze, IPA, India Pale Ale

Holíčsky pivovar Wywar patrí medzi tie slovenské remeselné pivovary, ktoré bežne nájdete aj v pivotékach. V ďalších rokoch by mohla byť jeho produkcia ešte o čosi dostupnejšia. V Holíči totiž rozširujú kapacity. V tomto roku by mali narásť z tritisíc na päťtisíc hektolitrov piva ročne. My si dnes otestujeme pivo, ktoré navarili práve na Záhorí. Nesie meno Tropical Booze. Pivo navarené v štýle India Pale Ale zaujalo optimistickou etiketou.

Názov piva: Tropical Booze

Pivovar: Holíčsky pivovar Wywar

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 16°

Obsah alkoholu: 6,8%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ (Citra, Amarillo), kvasinky.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 4,80 eura.

Farba: Jantárová. Pivo je číre.

Pena: Smotanová, vysoká. Dlho si držala tvar a len pomaly padala.

Vôňa: Výrazne citrusová. Dominuje limetka a grep. Náznakom zachytíte aj kvetinky.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo je plné a nájdete v ňom kombináciu karamelu, grepu červeného pomaranču a ríbezlí. Koncovka je výrazne horkastá.

7.5/10

Zuhrnutie

Začnime najprv etiketou. Tá by do istej miery mala korenšpondovať aj s tým, čo je vo vnútri. Ale nie až tak sa to podarilo. Pivo je určite citrusové a do istej miery osviežujúce. V tomto pive sa však k slovu výrazne hlási aj sladová zložka. A tá je pomerne výrazná a trocha ubíja tu „tropickú chuť.“ Ale k celkovému pivu. Určite je urobené remeselne dobre. Pekne vyskladanie, citrusová linka je citeľná a robí toto pivo ozviežujúcim. Celkovému vyznieniu tropických chutí však bráni spomenutý slad, ktorý zráža bodu trochu dole. Ani to však nemení nič na tom, že pivo je výborné. Pekne zvládnuté a bez chýb. Za nás 7,5 bodu. Oplatí sa vyskúšať.

PS: Etiketa nemala žiadny vplyv na hodnotenie a pivo by aj tak dostalo také hodnotenie, ako dostalo. Len sme chceli zdôrazniť, že keď dá niekto meno pivu „Tropical“ a pridá k tomu optimistickú etiketu, pristupujeme k nemu s istými očakávaniami. A určite nielen my 🙂

Sending
Hodnotenie čitateľov
7/10 (6 hodnotenie)