Karamelové šialenstvo s marhuľou (Magic Hat #9)

Magic Hat #9

Prvý nástrel: Dnes si otestujeme pivo, ktoré sme kúpili priamo v uliciach New Yorku. Na trh ho uviedol pivovar s názvom Magic Hat Brewing Company. Ten je pomerne nový. Otvorili ho v roku 1994 a na trh dodáva pravidlne štyri druhy piva. Jedno z nich si teraz otestujeme. Nesie názov Magic Hat #9. To je nezvyčajné tým, že doň pridávajú marhuľovú esenciu.

Názov piva: Magic Hat #9

Pivovar: Magic Hat Brewing Company

Druh piva: Ovocné pivo

Krajina: USA

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,1 %

Zloženie: Voda, slady (Pale, Crystal), chmele (Apollo, Cascade), kvasnice (English Ale), marhuľová esencia.

Miesto nákupu: Trafika v New Yorku

Farba: Zlatistá. Pivo je ako sklo.

Vôňa: Vôňa spáleného karamelu a kvetiniek.

Pena: Jemná konzistencia. Po chvíli opadla.

Chuť: Sladový úvod je pomerne výrazný, akoby predznamenával čo príde v strede. Tam to naplno rozbaľuje karamel. Jeho chuť je v závetrí podporená marhuľami. Inak je pivo ploché. Koncovka je chmeľová len platonicky.

5/10

Zhrnutie

Keď som dopil prvý dúšok, tak ma napadlo, že podobné pivo som už niekde pil. A to dokonca na Slovensku. Veľmi podobný kúsok varí u nás Banskobystrický pivovar a pomenoval ho Kaprál. Výrazné „karamelové“ pivo, ktoré nadchne toho, kto obľubuje výrazne sladkastý podmaz piva. Na rozdiel od slovenského kolegu je zvýraznené marhuľovou esenciou, ktorá na prekvapenie nie je až tak vtieravá. Celkovo je piteľnosť dobrá, čomu paradoxne pomohla trocha vodnatejšia chuť. Pivo je však  ploské a neponúka okrem karamelovej šialenosti nič. Ja takéto chute neobľubujem, aj preto dávam tomuto kúsku päťku.