Urpiner predstavil pivo na Pohodu. Použil nové chmele aj konopný olej

Urpiner Pohoda

Banskobystrický pivovar, ktorý stojí  za značkou Urpiner, predstavil pred blížiacim sa festivalom Pohoda hneď trojicu nových pív. Ide o pomerne nečakaný krok, keďže pivovar z Banskej Bystrice predstavuje novinky len ojedinele.

Pivný nápoj

O novinkách informoval pivovar na sociálnej sieti. Prvou novinkou je Urpiner Cannabis 11° Polotmavý. Podľa pivovaru ide o pivný nápoj miešaný piva Urpiner, konopného oleja a cascary, šupky z kávového zrna.

„Tá obsahuje množstvo antioxidantov a vitamínov, ktoré posilňujú imunitný systém a pôsobia protizápalovo. Konopný olej má vysoké percentuálne zastúpenie esenciálnych mastných kyselín, a to najmä omega 3 a omega 6, ktoré prispievajú k správnemu fungovaniu metabolizmu a imunitného systému.

Urpiner Pohoda

Je tiež bohatý na minerály ako vápnik, draslík, horčík, železo a vitamíny A, D a E. Výhodou je aj ľahká stráviteľnosť a absencia alergénov,“ píše pivovar. Spájanie piva a konopného oleja či konope nie je novinkou. Chmeľ a konope sú pritom z jednej čeľade.

Upravené verzie klasiky

Ďalšie dve pivá vychádzajú zo stálej ponuky. Urpiner Pohodová 10° je výčapné svetlé pivo, ktoré vychádza z klasickej desiatky, ktorú pivovar ponúka dlhodobo. „Pre festival Pohoda však bola uvarená nová limitovaná edícia s vylepšenou receptúrou. Pivko má výraznejšiu chuť, šmrncovný zlatistý odtieň a bohatú penu,“ hovorí pivovar.

Obdobne vznikalo aj pivo Urpiner Pohodová 12°. „Dokonale vyvážená horkosť s penivosťou a chmeľovou plnosťou. Naši sládkovia ho teraz pre festival Pohoda ešte vylepšili, overenú receptúru obohatili o ďalšie studené chmelenie chmeľom Amarillo,“ predstavuje novinku pivovar.

Pivo bude dostupné pre návštevníkov hudobného festivalu Pohoda, ktorý sa uskutoční 7. až 9. júla v Trenčíne.

Prečítajte si aj

10 vecí, ktoré nepodceniť na hudobnom festivale

Snímky: FB Urpiner