10 vecí, ktoré nepodceniť na hudobnom festivale

Festival

Leto sa už tradične bude niesť v znamení obľúbených festivalov. Kamaráti, hudba a slnečné počasie je dokonalým prázdninovým či dovolenkovým spojením. Poďme si pripomenúť, na čo by sme pred vycestovaním na festival nemali zabúdať.

1. Vycestuj v dostatočnom predstihu

Poriadne si naštuduj program festivalu a tomu prispôsob aj čas, kedy vycestuješ z domu. Priprav sa na to, že čím viac sa bude blížiť začiatok festivalu, tým viac budú preplnené vlaky a parkoviská. Poisti si odchod dostatočnou časovou rezervou.

2. Nezabudni si vybaviť ubytovanie

K festivalu neodmysliteľne patrí stan. Tento typ ubytovania však nie je pohodlný pre každého. Preto ak patríš k tým, ktorí uprednostňujú pohodlie, je najvyšší čas vybrať si ubytovanie v blízkosti festivalu.

3. Pozor na horúčavy

Festivaly uprostred leta sprevádzajú horúčavy a  slnečné lúče. Preto by v batožine nemali chýbať opaľovací krém, slnečné okuliare a šiltovka či klobúk. V inom prípade môžu pokaziť dojem z festivalu nepríjemné popáleniny zo slnka.

4. Mysli aj na zlé počasie

Tak, ako môže byť festival zaliaty slnkom, tak sa môže počasie otočiť o 180 stupňov. V tom prípade treba mať po ruke pršiplášť, gumáky alebo pevnú obuv a byť pripravený na blato či častejšie výmenu oblečenia.

5. Prevetraj šatník

Festival je príležitosť ukázať pestrosť šatníka a jedinečný vkus. Na festivale sa to priam hemží ukážkovými outfitmi. Preto neváhaj a vyber obľúbené kúsky zo šatníka. Na festivale sa skutočne môžeš odviazať.

Festival

6. Čistota pol života

Nezabudni si pribaliť dezinfekčný gél či vlhčené obrúsky. Aj keď sú festivaly vybavené sociálnymi zariadeniami a tečúcou vodou, na jednom mieste je množstvo ľudí a častá dezinfekcia rúk počas festivalu by mala byť samozrejmosťou.

7. Pár drobných vo vrecku

Hoci žijeme v dobe, keď takmer všade zaplatíš svojou bankomatovou kartou, vždy je dobré mať pri sebe aspoň „pár drobných“. Nikdy nevieš, kedy a kde ich budeš potrebovať.

8. Sklené fľaše a nádoby sú zakázané

Nezabúdaj, že areál festivalu nie je miesto, kde môžeš priniesť len tak, čo ti napadne. Sklenené fľaše s obľúbeným nápojom ti rozhodne neprejdú. Vyhni sa nepríjemnostiam pred vstupom a naštuduj si, čo je na festivale zakázané.

9. Teplo a alkohol sa nekamarátia

O tomto sme už všetci počuli. Hoci k festivalu neodmysliteľne patrí aj dobre vychladené pivo, nezabúdaj na opatrnosť. Alkohol a slnko sa skutočne nekamarátia. Pitie alkoholu pod slnečnými lúčmi je veľký hazard a môže dôjsť až ku kolapsu.

10. Nezabúdajte na dostatočný pitný režim

Pitný režim si vieš priebežne dopĺňať vodou a to predovšetkým počas horúcich letných dní. Ak si chceš dopriať aj v horúcom počasí svoje obľúbené pivo alebo radler, vyber si variant s nulovým obsahom alkoholu. Okrem skvelého osvieženia máš istotu, že z festivalu bez problémov odšoféruješ domov. V prípade neistoty využi „zodpovedné stánky“, kde ti bezplatne zmerajú alkohol. Zodpovednosť je na prvom mieste!

 A čo by ste k festivalovému desatoru pridali vy? Podeľte sa s nami v komentároch 🙂


Uznajme si to, napriek tomu, že je pivo populárne, v porovnaní s takým vínom málo spoločensky uznávané. A je to škoda. Pivo je nápoj kráľovský a výnimočný. To, čo všetko sa ukrýva za pivom je pre mnohých neznáme. Aj preto sme sa rozhodli spustiť seriál Pivná akadémia. S podporou spoločnosti HEINEKEN Slovensko chceme každý mesiac priniesť zaujímavé čítanie, ktorého cieľom je zvýšiť povedomie o pive a v neposlednom rade zlepšiť pivnú kultúru.


Snímky od Aranxa Esteve a Globelet Reusable z Unsplash.