Urpiner ukázal novinky. Aj Pohoda rozhodne, či skončia aj vo fľaši

Urpiner - novinky 2023

Hlavná pivná sezóna začala. Práve obdobie letných mesiacov praje konzumácii piva najviac. Je to dané aj tým, že večery sú dlhšie, ľudia viac cestujú a viac oddychujú. Aj keď pivovary zvyknú svoje novinky predstavovať ešte na jar, Banskobystrický pivovar, ktorý je známy aj pod značkou Urpiner, tak urobil až teraz.

Na Pohodu

Nejde o nič nezvyčajné. Pivovar je niekoľko rokov partnerov najväčšieho hudobného festivalu u nás. Svojím pivom pravidelne zásobuje Pohodu. Okrem svojej pravidelnej produkcie uvádza na festival aj novinku.

Tak tomu je aj tento rok. Pivovar na svojich stránkach predstavil pivo Juniper 10°. Podľa pivovaru ide o pivo, ktoré je ochutené o prírodnú arómu borievky. „Dá sa povedať, že na leto správne vytuningovaná desiatka, ktorú už poznáte, a keď okúsite príchuť borievky,“ predstavuje na stránkach pivovar.

Banskobystrický pivovar predstavil aj druhú novinku. Ide o pivo Urpín 93. Značka Urpín bola známa ešte za socializmu. Noví majitelia od nej upustili po tom, čo si zhoršila renomé zlou kvalitou.

Už pred časom pivovar uviedol na trh desiatku Urpín 89!, tentokrát ide o 11-stupňový ležiak. „To je to „niečo medzi“, teda ani 10-ka ani 12-ka, ale stred, čiže 11-ka. Do  harmónie starostlivo vyberaného výnimočného sladu a chmeľu pridali trochu pedál na horkosť,“ píše pivovar.

Prídu aj malé pivovary

Pivovar na sociálnej sieti reagoval, či sa novinky dostanú aj do bežného predaja. „Uvidíme, aké budú reakcie, určite túto novinku posunieme aj našim zákazníkom v segmente HORECA. Ak o ne bude záujem, budeme ich vyrábať aj do fliaš. Ale tam je ako vždy problém so zalistovaním v obchodných reťazcoch,“ naznačil pivovar.

Podobne ako v minulých rokoch, aj tentokrát Urpiner „púustí“ na Pohodu aj remeselné pivovary. Tentokrát budú v zóne Pivobrany pivovary: „Wywar (Holíč), Simeon (Pieštany), Flámm (Rajecké Teplice), Masarykov dvor (Vígľaš – Pstruša) a U Ábela (Bratislava).

Prečítajte si aj

Dostanú minipivovary konkurenciu? Urpiner chystá malý pivovar

Snímka: Urpiner/oPive.sk