V Bratislave otvoria o mesiac ďalší pivovar. Na Miletičke

Pivovar Komín Miletička 06

Na pivnú mapu Slovenska sa už o pár dní zapíše aj bratislavská mestská časť Ružinov. V tej doteraz pivovar chýbal, všetko sa však čoskoro zmení. Na Trhovisku Miletičova totiž v týchto dňoch finišujú s prípravami na otvorenie nového pivovaru. Veľa informácií o ňom ešte nemáme. Podľa všetkého by sa mal volať Komín a otvorené by mal mať už koncom februára.  Cez víkend prebiehali na stavbe posledné úpravy fasády, v priestoroch už môžete pozorovať aj technológiu pivovaru.

Na Miletičke pritom už hľadajú zamestnancov. „Do novootvoreného pivovaru s reštauráciou v Bratislava -Ružinov, sa hľadá personál na posty: čašník/čašníčka, výčapník/výčapníčka, kuchár/kuchárka,“ inzerujú na viacerých portáloch noví pivovarníci.

Podľa pôvodných plánov mal v priestoroch na trhovisku sídliť Pivovar Expat, za ktorým stál Američan Matthew Wirtz. „Už som mal dohodnutých investorov, všetko však spadlo. Teraz začína akoby odznova a hľadám ľudí, ktorí by chceli do podniku investovať,“ hovoril v júni minulého roka Matthew. Kým jeho plány na Miletičke padli, ďalšie však vyšli. V polovici novembra Američan oznámil, že jeho snaha o pivovar zmenila meno a lokalitu. Už o pár mesiacov by tak mal v Rači otvoriť nový pivovar DUB Brewing Company.

Bratislava má dnes desať pivovarov. Asi desiatka ďalších je dnes v procese prípravy. Pivovar na Miletičke by mal niesť číslo 11.

Fotogaléria nového pivovaru

Pivovar Komín Miletička 05
Pivovar nájdete v strede trhoviska. Poznávacím znamením je komín.
Pivovar Komín Miletička 04
Počas víkendu prebiehali na pivovare úpravy.
Pivovar Komín Miletička 03
Pivovar bude mať okrem vnútorných priestorov pripravenú aj terasu.
Pivovar Komín Miletička 02
Posledné informácie hovoria o tom, že prvých hostí by mal pivovar privítať koncom februára.